Listy

WYŚLIJ LIST
  • 26 stycznia 2024
  • 21 lutego 2024
  • wyświetleń: 13967

Krajobraz księżycowy w Piasku. Samochody toną w błocie

Publikujemy kolejny list czytelników w naszym serwisie. Mieszkańcy ulicy Katowickiej w Piasku od numeru 134 w dół zwracają się do burmistrza Pszczyny i Rady Miejskiej o interwencję w sprawie naprawy drogi dojazdowej do posesji.

Ulica Katowicka w Piasku - 01.2024 · fot. czytelnik


Przez wiele lat, od kiedy droga jest własnością gminy Pszczyna, jej stan przypomina krajobraz księżycowy. Szczególnie w okresie zimy na skutek nachylenia terenu, droga jest przez cały czas zalewana przez wodę spływającą z wielu posesji. Nasze interwencje w sołectwie i urzędzie miejskim nie przynoszą żadnych skutków. Wciąż tylko słyszymy narzekania na brak zabezpieczenia środków w budżecie miasta. Zadajemy sobie pytanie, czy rondo w Piasku było niezbędną inwestycją, na którą wydano setki tysięcy złotych, aby, jak się domyślamy, ktoś z ważnych urzędników mógł przeciąć wstęgę. Inne pytanie, czy mieszkańcy miejscowości Piasek są potrzebni tylko na wybory samorządowe itd.?

Podobnie jak na innych ulicach, podrzucają nam jakieś kruszywo, które tylko niszczy nasze domy, a dziury po kilku tygodniach są jeszcze większe. Mała uwaga: różne komisje ważnych ludzi z urzędu odwiedzają, ze współczuciem kręcą głowami i nic nie dają. Prosimy o spotkanie z kompetentnymi osobami, którzy chcą pomagać ludziom i godnie ich reprezentować.

Pozdrowienia dla władz miasta i gminy od mieszkańców.


Otrzymaliśmy odpowiedź ratusza w sprawie:Na ulicy bocznej od ulicy Katowickiej mamy do czynienia z sytuacją, gdzie woda deszczowa opada z posesji na niżej położoną drogę. Jak wykazała wizja w terenie, występuje to zwłaszcza tam, gdzie nieruchomości prywatne, domy i ulica znajdują się na różnych poziomach.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest to uciążliwe dla mieszkańców, przede wszystkim po intensywnych opadach, dlatego poszukujemy rozwiązania tego problemu. W ostatnim czasie pracownicy Urzędu Miejskiego spotkali się z sołtys Piasku Barbarą Psik.

Należy jednak zauważyć, że nawet najlepsze systemy drenażowe i kanalizacyjne nie poradzą sobie z sytuacją, jeśli podczas intensywnych opadów deszczu woda opadowa z posesji będzie kierowana na ulicę. Dlatego, żeby zminimalizować skutki, konieczna jest współpraca wszystkich stron, w tym również mieszkańców.

Oskar PiecuchRzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie


Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami? Napisz do nas! Wybrane, najciekawsze listy opublikujemy na łamach portalu. Można pisać anonimowo! Zapraszamy!

Listy można wysyłać za pomocą tego formularza

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.