Reklama

Historia

WYŚLIJ ARCHIWALNE ZDJĘCIE
  • 2 kwietnia 2024
  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1196

Harcerstwo pszczyńskie w II Rzeczypospolitej. Spotkanie autorskie z dr Haliną Nocoń

Za nami:

4 kwietnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie promocyjne najnowszej publikacji dr Haliny Nocoń pt. "Harcerstwo pszczyńskie w II Rzeczypospolitej" wydanej w ramach serii "Biblioteczka Ziemi Pszczyńskiej".

Harcerstwo pszczyńskie w II Rzeczypospolitej. Spotkanie autorskie z dr Haliną Nocoń
Harcerstwo pszczyńskie w II Rzeczypospolitej. Spotkanie autorskie z dr Haliną Nocoń · fot. powiat


Dr Halina Nocoń poświęciła trzy lata na zebranie materiału, mozolne odtworzenie historii, dotarcie do materiałów wyszperanych w przedwojennych i międzywojennych kronikach szkolnych czy czasopismach oraz odnalezienie rodzin przedwojennych harcerzy. Publikacja utrwala wiedzę o harcerstwie pszczyńskim w II Rzeczypospolitej, prezentuje łańcuch instruktorskiej służby, dokumentuje czyny osób będących przewodnikami młodych ludzi.

Spotkanie autorskie, na które zapraszają starosta Barbara Bandoła, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz autorka publikacji, odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz. 16.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

- Każdy, kto był w harcerstwie, czytając książkę dr Haliny Nocoń, przenosi się w czasy harcerskich biwaków, przypomina harcerskie przyśpiewki, a przede wszystkim wartości, jakie w młodych ludziach wyzwala ten niesamowity ruch - mówi starosta Barbara Bandoła.

Dr Halina Nocoń jest także autorką m.in. publikacji o internacie arystokratycznym w Pszczynie i jego wychowankach, wydanej również nakładem "Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej". To seria, która liczy 19 wartościowych publikacji znakomitych, lokalnych autorów - miłośników historii i tradycji, którzy ocalają od zapomnienia ważne wydarzenia.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.