Gorące tematy

  • 26 maja 2024
  • 18 czerwca 2024
  • wyświetleń: 11737

[ZDJĘCIA] Piknik "Bezpieczny Powiat". Atrakcje dla całych rodzin!

W sobotę 15 czerwca w ogrodzie i na parkingu Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się II edycja Rodzinnego Pikniku "Bezpieczny Powiat". Wydarzenie organizowane przez Powiat Pszczyński i Komendę Powiatową Policji w Pszczynie promowało zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zobaczcie fotorelację!

Piknik Rodzinny "Bezpieczny Powiat" - 15.06.2024 · fot. Ela / pless.pl


Wydarzenie przygotowali i poprowadzili Grzegorz Kuś z Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz kom. Krzysztof Szukalski z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. - Piknik "Bezpieczny Powiat" to strzał w dziesiątkę. Kolejny rok z rzędu połączyliśmy naukę zasad bezpieczeństwa z dobrą zabawą dla całych rodzin. Dziękuję służbom, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo oraz instytucjom i firmom, które przyczyniły się do organizacji naszego pikniku - mówi starosta Grzegorz Wanot, który otworzył wydarzenie wspólnie z komendantem powiatowym policji insp. Grzegorzem Bonalskim.

Uczestnicy pikniku zobaczyli z bliska, jak wygląda zaangażowanie policjantów, strażaków i ratowników medycznych - w ratowanie poszkodowanych w wypadkach. Można było również wsiąść do pojazdów służb ratunkowych - Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, Żandarmerii Wojskowej czy Straży Granicznej. Popis umiejętności dali mali strażacy i strażaczki z Akademii Małego Strażaka z Ćwiklic. Sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się miasteczko ruchu drogowego, gdzie na rowerach i hulajnogach ćwiczyli zachowanie na drodze, a nad wszystkim czuwali policjanci, którzy zwracali uwagę na właściwe postawy.

Piknik Rodzinny "Bezpieczny Powiat" - 15.06.2024 · fot. Powiat Pszczyński


W strefie bezpieczeństwa dostępne były symulatory dachowania, zderzeń i jazdy. Dzięki nim dzieci i dorośli mogli w sposób interaktywny zobaczyć i przeżyć sytuacje, które mogą zaistnieć na drodze, ucząc się, jak należy reagować w przypadku zagrożenia. Policjanci tłumaczyli, jak należy przygotować samochód na wakacyjny wyjazd, a policyjni motocykliści udzielali porad w zakresie bezpiecznego korzystania z jednośladów. W strefie elektromobilności były dostępne nowoczesne samochody elektryczne z najnowszymi systemami bezpieczeństwa. Chętni mogli wykonać jazdę próbną. Dorośli sprawdzali swoją wiedzę w wewnętrznych testach na prawo jazdy kategorii B przy stoiskach Ośrodków Szkolenia Kierowców. Przeprowadzone zostały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i pokaz dogoterapii.

Ponad 50 drużyn składających się z osoby dorosłej i dziecka wzięło udział w II Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie na Drodze. Młodsi uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych na rowerze lub hulajnodze, dorośli sprawdzali się ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Każdy przeszedł również test wiedzy o bezpieczeństwie. Do wygrania były atrakcyjne nagrody, w tym m.in. tablety. Nagrody podczas pikniku otrzymali również laureaci konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze". Dzieci przygotowały ponad 100 prac, a każda została nagrodzona upominkiem. Statuetki i nagrody podczas zakończenia pikniku "Bezpieczny Powiat" wręczali starosta Grzegorz Wanot i komendant powiatowy policji insp. Grzegorz Bonalski.

Podczas wydarzenia zaśpiewały wokalistki Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "Voice Pless" i Michalina Starosta w duecie z Januszem Drewniokiem. W ogrodzie starostwa powstała strefa zabawy z darmowymi dmuchańcami oraz strefa animacji z zajęciami interaktywnymi, malowaniem twarzy, zaplataniem warkoczyków, a do tego darmowy popcorn i wata cukrowa.

Partnerzy Rodzinnego Pikniku "Bezpieczny Powiat": służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo i firmy związane z motoryzacją, w tym Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Grupa Ratownicza HKR Pszczyna, WORD Bielsko-Biała, Koleje Śląskie, OSK PRO Kierowca, OSK Caputa, Pomoc Drogowa Rojczyk, Gazda Group, VOLVO Dzida, a także Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.