Gorące tematy

  • 5 kwietnia 2024
  • 5 maja 2024
  • wyświetleń: 4028

W tym roku dwudniowe Żubrowisko! Proletaryat, Dziwna Wiosna i pszczyńskie zespoły

Żubrowisko Festival wkracza w nową erę. 6 i 7 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zagrają pszczyńskie zespoły oraz Dziwna Wiosna i Proletaryat.

Żubrowisko 2024 - zespoły · fot. materiały prasowe


To już 21. edycja rockowego wydarzenia i dobry moment, aby wprowadzić zmiany do formuły festiwalu. Żubrowisko nie będzie już rozpoczynać się przeglądem amatorskich zespołów z całej Polski, ale koncertem lokalnych kapel. Dwudniowy festiwal przygotowywany jest z myślą o dwóch pokoleniach odbiorców. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Będą ciekawe spotkania, niekończące się rozmowy i jeszcze więcej dobrej muzyki.

W piątek będzie można posłuchać zespołów Amber Attic, Rushed, Serso, a na finał wystąpi zespół Insekt w specjalnym projekcie, którego szczegóły podane zostaną wkrótce.

Festiwalowa sobota rozpocznie się warsztatami skierowanymi wyłącznie dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem - redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia (ilość miejsc ograniczona, bilety w cenie 70 zł). Po południu na scenie odbędzie się spotkanie autorskie z Bąkiewiczem dla wszystkich zainteresowanych.

Znamy już wszystkie gwiazdy, które tego dnia zagrają dla publiczności. Będą to: Dziwna Wiosna, czyli kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album, znana i uwielbiana przez pszczyńską publiczność Loża Masorza, nasi giganci rocka - Hard Rockets z chórem Per Spasso oraz absolutna legenda polskiej sceny rockowej - zespół Proletaryat, który po ponad 35 latach na scenie przeżywa swoją drugą młodość.

Całkowitą nowością będzie pole namiotowe. Bilety na Żubrowisko Festival będą w sprzedaży od 6 maja na www.pckul.pl otwiera się w nowym oknie Wejściówka na piątek w cenie 30 zł, na sobotę - 60 zł, natomiast na dwa dni - 80 zł.

Organizatorami Żubrowisko Festival są: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, MORiS oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Żubrowisko Festival 6-7 września - Ośrodek Sportów Wodnych w ŁącePiątek - 6 września
16:30 - Amber Attic
17:30 - Rushed
18:30 - Serso
20:00 - INSEKT+ orkiestra

Sobota - 7 września

12:00 - warsztaty dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem (dla 30 osób - tylko dla branży muzycznej, w hangarze, bilet za 70 zł)
16:00 - spotkanie autorskie z Marcinem Bąkiewiczem na scenie dla wszystkich
17:30 - Dziwna Wiosna
19:00 - Loża Masorza
20:30 - Hard Rockets z chórem Per Spasso
22:30 - Proletaryat.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj