Gorące tematy

  • 6 kwietnia 2024
  • 4 maja 2024
  • wyświetleń: 4686

Powrócił rower miejski! Jest dodatkowa stacja!

Od 30 kwietnia możemy ponownie wypożyczać rower miejski. Do użytku zostało oddanych dziewięć stacji, o jedną więcej niż w poprzednim roku. Dwie stacje znalazły się w gminie Goczałkowice-Zdrój, z którą gmina podpisała porozumienie. Z rowerów miejskich skorzystamy do końca października.

Nowa stacja roweru miejskiego na osiedlu Powstańców Śląskich - przy rondzie św. Jadwigi Śląskiej
Nowa stacja roweru miejskiego na osiedlu Powstańców Śląskich - przy rondzie św. Jadwigi Śląskiej · fot. Andrzej Grynpeter


W tym roku w ramach Pszczyńskiego Roweru Miejskiego zostało oddanych do użytku 81 rowerów standardowych, 5 dziecięcych, a także 2 rowery trójkołowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podobnie jak w poprzednich latach na terenie gminy Pszczyna stacje są ulokowane w następujących miejscach: rynek, dworzec kolejowy (Plac Zwycięstwa i Wolności), osiedla Piastów, Stara Wieś i Daszyńskiego, a także w sąsiedztwie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Nowa stacja pojawiła się na osiedlu Powstańców Śląskich - przy rondzie św. Jadwigi Śląskiej. Dwie kolejne - Korona zapory, Centrum przesiadkowe (przy ul. Parkowej) - znalazły się w Goczałkowicach-Zdroju.

rower miejski
Rower miejski - stacja na rynku · fot. BM / pless.pl


Usługę realizuje spółka Nextbike Polska. Wypożyczenie rowerów jest możliwe za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie. Osoby, które nie posiadają konta, mogą je założyć na stronie PszczynskiRower.pl, gdzie należy uiścić opłatę w wysokości 10 złotych, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Co warto podkreślić, podobnie jak w poprzednich latach pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne. Następnie każda godzina kosztuje odpowiednio jeden, dwa, trzy i cztery złote.

W Goczałkowicach-Zdroju ponownie dostępne są dwie stacje: na centrum przesiadkowym przy ul. Parkowej oraz przy koro
W Goczałkowicach-Zdroju ponownie dostępne są dwie stacje: na centrum przesiadkowym przy ul. Parkowej oraz przy koronie zapory · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj