Reklama

Gorące tematy

  • 21 lutego 2024
  • 2 marca 2024
  • wyświetleń: 32555

Zamknięcie przejazdu na ul. Katowickiej. Prace mają potrwać ok. 4 miesiące

Firma Budimex - wykonawca modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Tychy - Most Wisła - poinformowała, że od środy 28 lutego od godz. 10.00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Katowickiej.

Przejazd kolejowy w ciągu ul. Katowickiej
Przejazd kolejowy w ciągu ul. Katowickiej · fot. Google Street View


Prace związane z realizacją inwestycji będą prowadzone przy zamknięciu dla ruchu kołowego odcinka ulicy Katowickiej w Pszczynie, co wiąże się z koniecznością wyznaczenia objazdu. Od 28 lutego objazd zostanie wyznaczony ulicami Katowicką w Pszczynie, Bieruńską, Studzienicką i Katowicką w Piasku oraz DK1. Przez cały okres realizacji zadania zostanie utrzymany ruch pieszych, którzy będę poruszać się wyznaczonym tymczasowym ciągiem dla pieszych.

- Z uwagi na zmianę potoków ruchu pojazdów spowodowaną wprowadzanym objazdem, w przypadku istotnego pogorszenia warunków ruchu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną w ciągu DK1, tj. skrzyżowań DK1 - Bieruńska (DW933) - Bieruńska w Pszczynie oraz DK1 - Studzienicka - Kosów w Piasku, generalny wykonawca w porozumieniu z zarządcą sygnalizacji wprowadzi zmiany w programie sygnalizacji świetlnej mające na celu jego dostosowanie do nowych potoków ruchu - dodaje wykonawca inwestycji.

Przewidywany czas prowadzenia robót to ok. 4 miesiące, po tym czasie powinna zostać przywrócona dotychczasowa stała organizacja ruchu.

Zamknięcie przejazdu na ul. Katowickiej. Trasa objazdu
Zamknięcie przejazdu na ul. Katowickiej. Trasa objazdu


Jak kursują autobusy? Szczegóły tutaj: Przejazd na ul. Katowickiej zostanie zamknięty. Zmiana trasy i rozkładu jazdy autobusów.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice

Dzięki inwestycji wartej 960 milionów złotych, zmodernizowane zostaną perony na stacjach i przystankach kolejowych: Tychy Żwaków, Kobiór, Piasek i Goczałkowice. Powstanie wiadukt kolejowy w ciągu ul. Męczenników Oświęcimskich / Dworcowej w Pszczynie. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj