Reklama

Gorące tematy

  • 17 listopada 2023
  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 20312

Sprawca podpalenia Przystani Ocalenie w Ćwiklicach zatrzymany!

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia zapasów siana i słomy należącego do schroniska zwierząt Ćwiklicach. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Pszczynie tymczasowo aresztował mężczyznę. 23-latek ma jednak więcej na sumieniu...

Policjant z zatrzymanym mężczyzną - 11.2023
Policjant z zatrzymanym mężczyzną - 11.2023 · fot. KPP Pszczyna


Do pożaru doszło w sobotę, 11 listopada około godz. 3.00 w nocy. Pożar objął zapasy słomy i siana dla zwierząt. W wyniku zdarzenia, na szczęście, nikt nie ucierpiał, nie było także konieczności przeprowadzenia ewakuacji ludzi czy zwierząt. Pszczyńscy policjanci zabezpieczali teren akcji oraz prowadzili intensywne ustalenia, a biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że ogień został podłożony.

W sprawie zatrzymano 23-latka. Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie zarzutu, do którego mężczyzna się przyznał. Na tym jednak nie koniec... Policjanci ustalili, że zatrzymany dokonał w lipcu kradzieży ciągnika rolniczego wartości około 15 tys. złotych. To nie pierwszy raz, gdy 23-latek wchodzi w konflikt z prawem. Teraz o jego losie znów zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

O pożarze piszemy w artykule [WIDEO, FOTO] Pożar w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.