pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 25 maja 2023
  • wyświetleń: 13707

Wypadek na budowie w Ćwiklicach. Ranny 21-latek. Spadł z rusztowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W czwartek, 25 maja po godzinie 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na terenie budowy w Ćwiklicach, w rejonie ul. Męczenników Oświęcimskich. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama

Lądowanie śmigłowca LPR w Ćwiklicach - 25.05.2023 · fot. nadesłane przez czytelniczkę / Ratownictwo Powiat Pszczyński


Jak wstępnie ustalili policjanci, 21-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego wykonywał prace związane z wymianą dachu. Znajdował się na rusztowaniu przy ścianie budynku. W pewnym momencie z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn spadł z wysokości około 4 metrów. Doznał urazu kończyn dolnych. Istniało uzasadnione ryzyko, że doszło także do uszkodzenia kręgosłupa. W celu przyspieszenia transportu do szpitala, dyspozytor medyczny podjął decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4 z bazy HEMS w Katowicach-Muchowcu).

Jak przekazał nam mł. asp. Wojciech Janosz, pełniący tymczasowe obowiązki oficera prasowego pszczyńskiej komendy, policjanci drogówki zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca. Pacjent został przekazany medykom i trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary nr. 5 w Sosnowcu. Przed startem latającej karetki funkcjonariusze wykonali badanie trzeźwości rannego pracownika. Mężczyzna był trzeźwy. Standardową procedurą w tego typu przypadkach jest powiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy. Trwają dalsze czynności związane ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku.

sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj