pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 30 stycznia 2023
  • 2 lutego 2023
  • wyświetleń: 33380

16-latek ugodził matkę nożem. Sam trafił na obserwację do szpitala

Do tragedii doszło w poniedziałkowy wieczór, 30 stycznia w Pniówku. Podczas rodzinnej awantury 16-latek ugodził nożem matkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rodzinna awantura. 16-latek ugodził matkę nożem. Interwencja LPR - 30.01.2023
Rodzinna awantura. 16-latek ugodził matkę nożem. Interwencja LPR - 30.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak przekazał nam mł. asp. Wojciech Janosz - p.o. oficera prasowego pszczyńskiej policji, w budynku jednorodzinnym była prowadzona interwencja domowa. 16-letni chłopak ugodził nożem swoją matkę. Zadał jej dwie rany kłute w plecy.

39-letnia kobieta została opatrzona przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewieziona helikopterem do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Jej stan jest stabilny.

Rodzinna awantura. 16-latek ugodził matkę nożem. Interwencja LPR - 30.01.2023
Rodzinna awantura. 16-latek ugodził matkę nożem. Interwencja LPR - 30.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


16-latek został zatrzymany przez policjantów w celu umieszczenia go w Policyjnej Izbie Dziecka (PID). Jak tłumaczy zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, przed każdym ulokowaniem dziecka w tej placówce, lekarz przeprowadza badanie. W tym przypadku, z uwagi na zły stan psychiczny 16-latka, specjalista nie wyraził zgody na umieszczenie go w PID-zie.

- Nastolatek został w szpitalu na obserwacji. Pilnują go policjanci - mówi mł. asp. Wojciech Janosz.

Mundurowi prowadzą czynności polegające na zbieraniu materiałów, a następnie przekażą je do Sądu Rodzinnego w Jastrzębiu-Zdroju, który zdecyduje o dalszych losach nieletniego.

Jak udało nam się dowiedzieć, rodzina do tej pory nie była objęta zainteresowaniem policji. Nie dochodziło tam także do aktów przemocy.

ar, BM, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.