pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 31 stycznia 2023
  • 4 lutego 2023
  • wyświetleń: 5736

[ZDJĘCIA] Rośnie przedszkole dla 150 dzieci w Studzienicach

Prace związane z budową nowego przedszkola w Studzienicach są realizowane zgodnie z terminami. Obecnie na terenie obiektu montowane są okna.

Reklama

Budowa przedszkola w Studzienicach - 27.01.2023 · fot. UM Pszczyna


W piątek, 27 stycznia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wspólnie z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką odwiedzili plac budowy w Studzienicach.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. W najbliższym czasie zamontowane zostaną niezbędne instalacje. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie prac związanych z wykończeniem wnętrz budynku - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Poza salami zajęć w przedszkolu wybudowana zostanie m.in. kuchnia, pomieszczenia administracyjne oraz szatnie. Wokół budynku zostanie zagospodarowany teren tak, aby znalazła się przestrzeń zielona oraz plac zabaw dla dzieci.

- Robimy wszystko, aby placówki oświatowe zarządzane przez gminę Pszczyna odpowiadały najwyższym standardom. Tak będzie również w przypadku nowych inwestycji. Przedszkole w Studzienicach uruchomione zostanie już w tym roku. W nowej placówce z opieki przedszkolnej skorzysta 150 dzieci - informuje zastępca burmistrza Pszczyny Magdalena Czarnecka.

Równocześnie z inwestycją w Studzienicach prowadzone są prace przy budowie przedszkola w Czarkowie.

Koszt budowy przedszkola w Studzienicach wyniesie 10 701 000 zł. Inwestycję realizuje firma Mazur z Jankowic. Z Polskiego Ładu na budowę nowych obiektów w Czarkowie i Studzienicach gmina Pszczyna otrzymała 8 000 000 zł.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.