pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 30 stycznia 2023
  • 31 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3751

[WIDEO] WOŚP w Pszczynie, czyli kto za tym stoi?

Naprawdę wielu, wielu mieszkańców Pszczyny i okolic wzięło udział we wczorajszym 31. Finale WOŚP oraz uczestniczyło w wydarzeniach towarzyszących tej inicjatywie. Z pewnością część z Was zastanawia się, kto stoi za ich organizacją i przebiegiem? Dzięki komu WOŚP co roku odbywa się również w Pszczynie?

ReklamaPszczyńskie początki zbiórek na rzecz WOŚP sięgają ponad 20 lat wstecz. Obecnie trudno wyobrazić sobie, aby Pszczyna nie znajdowała się na mapie miejsc, które wspierają orkiestrę wielkich serc. Wielu mieszkańców co roku angażuje się w tę wyjątkową, porywającą tłumy akcję, zostaje wolontariuszami i wspomaga ją finansowo oraz artystycznie. Każda z tych osób jest niezwykle ważna.

Należy jednak również wspomnieć o ludziach, którzy biorą na swoje barki organizację pracy w sztabach, pozyskują sponsorów i wolontariuszy czy planują atrakcje dla uczestników. Bez nich nie byłoby nam dane przeżywać tego, co odbywało się podczas ostatniego, jak i poprzednich finałów WOŚP.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, w którym kilka słów od siebie na temat pracy na rzecz WOŚP powiedzieli Artur Wojciech, kierujący powiatowym sztabem WOŚP oraz Joanna Rozmus-Cader, szefowa sztabu miejskiego. Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawialiśmy również z Martą Skorupką-Wuzik, która wraz z mężem Dawidem od wielu lat organizuje najważniejsze atrakcje i wydarzenia Finału, odbywające się na rynku oraz w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.