pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 30 stycznia 2023
  • 5 lutego 2023
  • wyświetleń: 17067

Włamywacze w powiecie pszczyńskim. Trwa policyjne śledztwo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Włamania w powiecie" podaj

Trwają czynności operacyjne policji dotyczące kilku włamań do domów w powiecie pszczyńskim, które miały miejsce w ostatnim czasie. Sprawcy mogli również działać na terenie innych województw. Każde zgłoszenie jest wnikliwie sprawdzane oraz analizowane.

Reklama

otwarte drzwi, klamka, złodziej, włamanie
Włamywacze w powiecie pszczyńskim. Trwa policyjne śledztwo · fot. freepik.com


Jak wynika z zebranych dotąd materiałów, sprawcy mogli również działać w innych województwach poruszając się różnymi pojazdami.

- Każde takie zgłoszenie jest wnikliwie sprawdzane, analizowany jest zapis kamer domowych monitoringów, oraz relacje świadków - zapewniają mundurowi.

W działania zmierzające do wykrycia sprawców zaangażowani są również policjanci z innych województw.

- Aby zapobiec podobnym zdarzeniom, pszczyńscy policjanci służby patrolowo-interwencyjnej, a także policjanci pionu kryminalnego prowadząc działania operacyjne zwracają szczególną uwagę na pojazdy i osoby dziwnie się zachowujące i mogące obserwować posesje i domostwa. Prewencyjne działania policji w ramach patroli to przede wszystkim zapobieganie i uniemożliwianie popełnianiu przestępstw - tłumaczą policjanci.

W ramach realizacji swoich zadań funkcjonariusze zwłaszcza w porach nocnych, ale także wczesnym i późnym popołudniem, dokonują kontroli pojazdów i osób w nich przebywających. Sprawdzają również przewożony bagaż, w celu ujawnienia przedmiotów mogących pochodzić z przestępstw lub służyć do ich popełnienia.

- Jeśli zauważysz w swojej okolicy podejrzane pojazdy lub osoby, których nie znasz - nie wahaj się powiadomić o tym operatora numeru alarmowego 112 - apelują mundurowi.

Na naszym portalu w artykule "Podejrzane osoby obserwują posesje - apel o czujność" informowaliśmy już o obawach mieszkańców dotyczących bezpieczeństwa ich posesji.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Włamania w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Włamania w powiecie" podaj