pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 29 stycznia 2023
  • 2 lutego 2023
  • wyświetleń: 4899

[Historyczne zdjęcie] Pszczyńska piłka po wojnie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Powracamy do naszego historycznego cyklu i prezentujemy kolejne zdjęcie z domowego archiwum mieszkańca. Tym razem pan Stanisław dzieli się z naszymi czytelnikami unikatową fotografią z pszczyńskiego boiska.

Reklama

Pszczyńska piłka - prawdopodobnie mecz LKS Piasek z Iskrą Pszczyna
Pszczyńska piłka - prawdopodobnie mecz LKS Piasek z Iskrą Pszczyna w 1947 roku · fot. archiwum rodzinne Stanisława Kozika


- Takie były początki piłki po wojnie w Pszczynie. Zdjęcie pochodzi z domowego albumu. Przypuszczam, że jest to mecz LKS Piasek z Iskrą Pszczyna, prawdopodobnie w roku 1947. Na bramce stoi mój brat - napisał pan Stanisław.

Mecz był rozgrywany na terenie dzisiejszego stadionu im. Larysza. W tle widać szkołę przy ul. Bogedaina.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj