pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 11 stycznia 2023
  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8001

Awaria sygnalizacji na skrzyżowaniu DK1 z Bieruńską. Było niebezpiecznie

Od wtorku do środy w południe nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 1 z ulicą Bieruńską w Pszczynie. Na naszą skrzynkę trafił film prezentujący niebezpieczną sytuację, do której doszło w związku z awarią sygnalizacji.

Reklama

DK1 Pszczyna, skrzyżowanie z ulicą Bieruńską - awaria sygnalizacji świetlnej od wczesnych godzin porannych. Należy
DK1 Pszczyna, skrzyżowanie z ulicą Bieruńską - awaria sygnalizacji świetlnej - 10.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rejon w Pszczynie, na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 1 z ulicą Bieruńską w Pszczynie prowadzone były prace naprawcze po zdarzeniu drogowym. Policja odnotowała dwie kolizje w tym miejscu - pierwsza z nich miała miejsce po godzinie 2.00, druga po godzinie 22.00.Wczoraj na naszą skrzynkę trafił film prezentujący niebezpieczną sytuację, do której doszło w związku z awarią sygnalizacji świetlnej. Autor nagrania sugeruje, że kierowcy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nie powinni na siłę próbować pokonać DK-1 w poprzek. Radzi, żeby skręcić w prawo i zawrócić na najbliższym skrzyżowaniu, co będzie bezpieczniejsze.

Nie można się z tym nie zgodzić, bo jak widać na nagraniu, przejazd przez cztery pasy ruchliwej drogi jest skrajnie niebezpieczny. Autor nagrania zapomniał jednak o tym, że jego również obowiązują przepisy. Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń, za które grozi 1500 zł mandatu i 15 pkt karnych. A takim właśnie wykroczeniem, prawdopodobnie nieświadomie, pochwalił się autor nagrania.

BM, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.