pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 12 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5936

Umorzenie śledztwa w sprawie wypadku śmigłowca w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj

Postanowieniem z dnia 30 listopada 2022 roku prokurator umorzył śledztwo prowadzone w sprawie wypadku śmigłowca, do którego doszło w nocy 22 lutego na 23 lutego 2021 roku w lesie w Studzienicach, w którym zginął 80-letni mężczyzna, a dwie kolejne osoby doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podstawą umorzenia jest śmierć osoby podejrzewanej - pilota.

Reklama

dron,helikopter
Rozbity śmigłowiec w Studzienicach - 24.02.2021 · fot. pless.pl


- Dowody zgromadzone w śledztwie wskazują, iż osoba pilotująca śmigłowiec umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Pilot podjął decyzję o lądowaniu pomimo panujących niekorzystnych warunków atmosferycznych w postaci gęstej mgły i braku widoczności ziemi. W konsekwencji doszło do utraty przez pilotującego orientacji przestrzennej a następnie uderzenia helikoptera w drzewo i w ziemię. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł 80-letni pasażer śmigłowca, a dwóch kolejnych pasażerów doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na skutek zdarzenia i odniesionych obrażeń w czasie wypadku, zmarł również pilot śmigłowca - poinformowała Rzecznik Prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Wydane postanowienie o umorzeniu nie jest prawomocne.

ar / pless.pl

źródło: Prokuratura Okręgowa w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Katastrofa lotnicza w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj