pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 5 grudnia 2022
  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5991

Rozpoczęła się dystrybucja węgla w gminie Pszczyna

W poniedziałek, 5 grudnia rozpoczęła się sprzedaż węgla realizowana w ramach umowy gminy Pszczyna z Polską Grupą Górniczą.

Reklama

węgiel
Rozpoczęła się dystrybucja węgla w gminie Pszczyna · fot. pszczyna.tv


Za obsługę procedury związanej z odbiorem i dystrybucją odpowiada firma Japi-Bud, która złożyła jedyną ofertę. W pierwszej kolejności na skład dostarczonych zostało 25 ton węgla orzecha. Jeszcze w poniedziałek zostanie dostarczonych na miejsce kolejnych 50 ton tego samego materiału opałowego, natomiast w środę 50 ton węgla groszku

Tym samym Wydział Finansowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie tego samego dnia rozpoczął wykonywać telefony, do osób, które wcześniej złożyły niezbędne wnioski w Ośrodku Pomocy Społecznej. Kolejnym krokiem jest konieczność uiszczenia opłaty, a faktura, którą otrzymają mieszkańcy, będzie podstawą do wydania towaru.

Koszt to 1650 zł za tonę surowca. Koszt transportu w wysokości 73,80 zł ponosić będą mieszkańcy. Według sugestii przedsiębiorcy osoby zamawiające węgiel przed transportem na teren swojej posesji mogą przyglądać się ważeniu węgla na składzie w trakcie przygotowywania do transportu.

Przypomnijmy, że zanim podpisano umowę samorządy zobowiązane były do zbadania potrzeb na zakup węgla, co w Pszczynie udało się przy współpracy z przewodniczącymi zarządów osiedli i sołtysami. Dzięki tym wyliczeniom możliwe było oszacowanie wielkości zamówienia. Na tej podstawie wysłano informację związaną z zapotrzebowaniem na surowiec.

Według wstępnych analiz mieszkańcy Pszczyny zainteresowani byli zakupem takich gatunków węgla, jak: orzech, groszek i ekogroszek w ilości 650 ton. Takie również zostało złożone zamówienie. Natomiast Polska Grupa Górnicza zadeklarowała możliwość dostarczenia orzecha i groszku o całkowitej masie 513 ton. Gmina została również poinformowana, że nie ma możliwości, aby obecnie do Pszczyny sprowadzić ekogroszek.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.