pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 22 listopada 2022
  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 5141

Gmina Pszczyna czeka na dostawę węgla. Umowa z PGG podpisana

W poniedziałek, 21 listopada gmina Pszczyna podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą na dostawę węgla dla mieszkańców Pszczyny. Za odbiór i dystrybucję odpowiadać będzie firma Japi-Bud.

Reklama

węgiel
Gmina Pszczyna czeka na dostawę węgla. Umowa z PGG podpisana · fot. pszczyna.tv


Burmistrz Dariusz Skrobol złożył też podpis na dokumentach dotyczących przechowywania, zabezpieczenia oraz dystrybucji paliw do mieszkańców. Zanim podpisano umowę samorządy zobowiązane były do zbadania potrzeb na zakup węgla, co w Pszczynie udało się przy współpracy z przewodniczącymi zarządów osiedli i sołtysami. Dzięki tym wyliczeniom możliwe było oszacowanie wielkości zamówienia. Na tej podstawie wysłano informację związaną z zapotrzebowaniem na surowiec.

Według wstępnych analiz mieszkańcy Pszczyny zainteresowani byli zakupem takich gatunków węgla, jak: orzech, groszek i ekogroszek w ilości 650 ton. Takie również zostało złożone zamówienie.

Polska Grupa Górnicza zadeklarowała możliwość dostarczenia orzecha i groszku o całkowitej masie 513 ton, co nie pokrywa zapotrzebowania. Nie ma możliwości, aby obecnie do Pszczyny sprowadzić ekogroszek. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie PGG zwiększy swoją ofertę - informują przedstawiciele ratusza.

Gmina Pszczyna czeka na dostawę węgla. Umowa podpisana - 11.2022
Gmina Pszczyna czeka na dostawę węgla. Umowa podpisana - 11.2022 · fot. UM Pszczyna


Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski w Ośrodku Pomocy Społecznej na zakup węgla poniosą opłatę w wysokości 1650 zł za tonę surowca.

W momencie dostarczenia przez PGG zamówionego węgla na skład, pracownicy Urzędu Miejskiego skontaktują się z zainteresowanymi osobami w celu uiszczenia opłaty. Faktura, którą otrzymają będzie podstawą do wydania towaru.

Za obsługę procedury związanej z odbiorem i dystrybucją odpowiadać będzie firma Japi-Bud, która złożyła najlepszą (jedyną - przyp. red.) ofertę. Koszt transportu w wysokości 73,80 zł ponosić będą mieszkańcy.

Według sugestii przedsiębiorcy osoby zamawiające węgiel przed transportem na teren swojej posesji mogą przyglądać się ważeniu węgla na składzie w trakcie przygotowywania do transportu.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.