pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 22 listopada 2022
  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 4350

[ZDJĘCIA] Rosną mury przedszkola w Studzienicach!

W Studzienicach już rosną mury nowego przedszkola! Zmieści się w nim 150 dzieci.

Reklama

Budowa przedszkola w Studzienicach - 21.11.2022 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


We wrześniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie zostały podpisane umowy na budowę dwóch nowych przedszkoli. W Studzienicach z każdym dniem prace idą do przodu. W Czarkowie natomiast czekają na wydanie pozwolenia na budowę niezbędnego do rozpoczęcie prac.

W parterowym przedszkolu w Studzienicach poza salami zajęć znajdzie się też kuchnia. Wokół budynku zagospodarowana zostanie zieleń i będzie utworzony plac zabaw dla najmłodszych. Obiekt, który przyjmie 150 dzieci, położony jest przy ulicy Świętego Jana Pawła II, w sąsiedztwie istniejącej placówki oświatowej.

- Z każdym dniem obserwujemy postępy prac. Na zakończenie inwestycji jeszcze musimy poczekać. Mamy jednak świadomość, że obiekt będzie spełniał wysokie standardy, które pozwolą stworzyć optymalne warunki do przyjęcia przedszkolaków - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

We wrześniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie zostały podpisane umowy na budowę dwóch nowych przedszkoli
We wrześniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie zostały podpisane umowy na budowę dwóch nowych przedszkoli · fot. UM Pszczyna


Drugie przedszkole powstanie w Czarkowie przy ulicy Powstańców Śląskich.

- Do nowego przedszkola w Czarkowie będzie mogło uczęszczać również 150 dzieci. Zaprojektowano tam budowę dwukondygnacyjnego obiektu. Oczywiście projekt zakłada zagospodarowanie trenu wraz z budową placu zabaw - dodaje burmistrz.

Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 20 milionów złotych. Przedszkole w Czarkowie wybuduje spółka JM Kontrakt z Łąki, natomiast przedszkole w Studzienicach - Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.