pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 17 listopada 2022
  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 15252

[WIDEO] Trwa budowa zjazdu do N-Parku. Burmistrz komentuje

Trwają prace związane z budową zjazdu do centrum handlowego N-Park - bezpośrednio z ulicy Bielskiej w Pszczynie. Fakt ten skomentował w czwartek burmistrz Dariusz Skrobol, który podziękował inwestorom za realizację i sfinansowanie odcinka jezdni.

Reklama

Trwa budowa zjazdu do N-Parku - 17.11.2022 · fot. pless.pl


- Dzięki bardzo dobrej współpracy z przedstawicielami N-Parku udało doprowadzić się do budowy zjazdu z ul. Bielskiej, który pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta. Dziękuję inwestorom, że zdecydowali się sfinansować przebudowę jezdni - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

- Duże natężenie ruchu na ul. Bielskiej od zawsze jest kłopotem dla gminy Pszczyna i dla osób wyjeżdżających z miasta w kierunku Bielska-Białej. Ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Chciałem przekazać dobrą informację. Dzięki bardzo dobrej współpracy z inwestorami, udało się doprowadzić do tego, że parking przy centrum handlowym będzie miał komunikację z ulicą Bielską i ulicą zbiorczą, która biegnie w kierunku Bielska. Bardzo dziękuje, że inwestorzy zdecydowali się sfinansować ten kawałek jezdni i połącznie, które było bardzo trudne z powodu przejścia przez wał. Mam nadzieję, że wkrótce ruch w kierunku Bielska z ul. Bielskiej zdecydowanie się usprawni. Życzę państwu, by oczekiwanie w korku już nie było dla państwa takie nerwowe - dodał burmistrz w nagraniu, które opublikował na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Loading...


Przypomnijmy: centrum handlowe N-Park zostało otwarte pod koniec czerwca. Obecnie mieszkańcy, by dostać się do obiektu, muszą z drogi krajowej nr 1 zjechać na wysokości stacji paliw Orlen i zawrócić, korzystając z drogi gminnej wewnętrznej, biegnącej równolegle do DK-1. Mogą też skorzystać tak zwanego "ronda donikąd" na tej samej drodze dojazdowej. Jest to niewygodne i niepraktyczne rozwiązanie dla mieszkańców. Zwiększa także ruch na ul. Bielskiej.

Budowa zjazdu do N-Parku - początek robót - 10.2022 · fot. pless.pl


Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, który opiniuje projekty budowy zjazdów, pierwotnie wydał negatywną opinię dla zjazdu, ponieważ projekt przedstawiony przez inwestora nie spełniał wymogów stawianych takim rozwiązaniom (miało powstać rondo - przyp. red.) Po poprawkach poczynionych przez projektanta, ZDW wydał pozytywną opinię. Latem, po podpisaniu umowy z marszałkiem województwa, rozpoczęły się formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W październiku rozpoczęły się prace. Kiedy się zakończą? Na razie inwestor nie jest w stanie wskazać konkretnej daty.

O szczegółach będziemy informować.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.