pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 19 listopada 2022
  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 10047

W Pszczynie nakręcili egipski teledysk ze śląskimi tancerkami!

Judyta Niyaf Mężyk prowadzi warsztaty tańca brzucha w Katowicach i Świętochłowicach. Ostatnio wraz ze swoimi kursantkami z formacji Orientalesia wystąpiła w egipskim teledysku, który był kręcony w Pszczynie. Utwór ma już ponad 5 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Jak to się stało, że wybrano właśnie nasze miasto do realizacji tego projektu? I dlaczego jest on tak popularny w sieci?

ReklamaZdjęcia realizowano w Parku Zamkowym, przy herbaciarni oraz przed zamkiem.

- Ekipa skontaktowała sie ze mną, bo zobaczyła w mediach społecznościowych, że jestem profesjonalną tancerką, wykonującą taniec brzucha. Zaproponowali mi udział i zapytali, czy znam jeszcze inne tancerki. Ponieważ prowadzę lekcje tańca, zaangażowałam moje bardziej zaawansowane uczennice. W ten sposób powstały dwa teledyski. Jeden był kręcony w tyskim studiu, a drugi w Pszczynie - wspomina Judyta Niyaf Mężyk.

Jak wyjaśnia pani Judyta, ekipa z Egiptu chciała nakręcić teledysk na zachodzie. Kultura europejska jest interesująca dla młodych Egipcjan. Celem twórców było pokazanie na ekranie czegoś, czego u siebie nie znajdą. Scenerie pustynne nie wchodziły więc w grę.

- Połączyliśmy jednak dwa światy ze względu na taniec arabski - taniec brzucha - podkreśla Judyta Niyaf Mężyk. - W teledysku występujemy najpierw w strojach codziennych, "europejskich", a później w kostiumach tanecznych - dodaje.

Piosenkarka, która wykonuje utwór, pochodzi z Kataru, ale mieszka w Egipcie. Dopiero zaczyna swoją karierę solową. Teledysk nagrywany w Pszczynie był jej pierwszym wideoklipem.

Judyta Mężyk, W Pszczynie nakręcili egipski teledysk z polskimi tancerkami
W Pszczynie nakręcili egipski teledysk z polskimi tancerkami! · fot. Bassant Salama


- Z Polski pochodzą reżyser, ekipa filmowa i osoba, która koordynowała wszystkie sprawy organizacyjne, opiekowała się muzykami. Część tych osób, m.in. tancerki, była ze Śląska. Pomysł na Pszczynę wyszedł od polskiej koordynatorki. Na początku zastanawialiśmy się nad realizacją klipu m.in. w Katowicach. Później postawiliśmy na Tychy, gdzie, jak wspomniałam, kręcony był teledysk studyjny. A z Tychów do Pszczyny jest niedaleko... To piękne miasto, dodatkowo pogoda dopisała, więc wszystko się udało - mówi tancerka.

Klip kręcony w Tychach:Klip ma już 5 milionów odsłon na YouTube'ie, był też emitowany w największej egipskiej muzycznej telewizji.

- Jak wspomniałam, piosenkarka jest debiutantką, ale producent muzyczny, który wziął ją pod swoje skrzydła, jest jednym z najbardziej znanych producentów w Egipcie. Myślę, że to w dużej mierze wpłynęło na sukces kawałka. Oprócz tego sama piosenka wpada w ucho, co przyznali moi znajomi, którzy zupełnie nie interesują się tańcem brzucha i kulturą arabską - mówi Judyta Niyaf Mężyk.

Poniżej kulisy powstawania wideo w Pszczynie:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.