pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 19 stycznia 2022
  • 26 stycznia 2022
  • wyświetleń: 23498

W uzdrowisku kręcili film, w którym wystąpi plejada polskich gwiazd

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj

W środę, 19 stycznia w Goczałkowicach-Zdroju realizowano zdjęcia do nowej produkcji pt. "Uwierz w Mikołaja", do której scenariusz na podstawie bestsellerowej książki Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem, napisała Ilona Łepkowska.

W uzdrowisku kręcili film, w którym wystąpi plejada polskich gwiazd - 19.01.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Zdjęcia w centrum uzdrowiska były realizowane przed zabytkową siedzibą administracji. Duża część ujęć powstała w Bielsku-Białej.

Jest to pierwsza ekranizacja powieści tej poczytnej autorki. W filmie zobaczymy wielopokoleniową plejadę polskich aktorów, zaś reżyserką jest - odpowiedzialna m. in. za czwartą część serii Kogel Mogel - Anna Wieczur. Zdjęcia do produkcji są realizowane w Warszawie, Bielsku-Białej i okolicach - m.in. w Goczałkowicach-Zdroju. Ujęcia były kręcone przed zabytkową siedzibą administracji uzdrowiska, która na potrzeby filmu zmieniła się w Dom Seniora "Happy End".

uwierz w mikołaja
Produkcja śniegu przed siedzibą administracji uzdrowiska - 19.01.2022 r. · fot. pless.pl


- Jestem niezmiernie podekscytowana tym, że bohaterowie, których stworzyłam pojawią się na ekranie. "Uwierz w Mikołaja" jest pierwszą moją książką, która będzie sfilmowana, więc wszystko jest dla mnie zupełnie nowe! Bardzo się cieszę, że mogę podglądać cały ten proces od początku, że pani Ilona Łepkowska, gdy zauważyła, że nie wtrącam się zanadto dopuściła mnie do oglądania tego fascynującego widowiska, jakim jest praca nad filmem. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle z tym roboty. Oglądałam castingi i naprawdę niesamowitym było patrzeć na aktorów, którzy mówią słowami, które kiedyś napisałam i grają role, które im wymyśliłam. I to takich aktorów! Po prostu, marzenia się spełniają, a ja cieszę się jak mała dziewczynka, która czeka na pierwszą gwiazdkę! - mówi Magdalena Witkiewicz, autorka książki.

01_Uwierz w Mikołaja_Teresa Lipowska_fot.
Teresa Lipowska na planie filmu "Uwierz w Mikołaja" · fot. Marta Gostkiewicz / MTL Maxfilm


"Uwierz w Mikołaja" to ciepła, wielowątkowa opowieść o tym, że w magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia każdemu, niezależnie od tego ile ma lat, może przytrafić się coś najpiękniejszego w życiu. W filmie zobaczymy wielu znanych i cenionych aktorów m.in.: Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.

- Akcję filmu, w odróżnieniu od książki, postanowiłam umiejscowić w górach, gdyż wydały mi się one najlepszym tłem świątecznej opowieści. A także z tak prozaicznego powodu, że łatwiej tam o śnieg. Szukając malowniczego górskiego miasteczka trafiliśmy do Bielska-Białej. Rynek, klimat miasta i krajobraz okolic od razu nas zachwycił - wyjaśnia Ilona Łepkowska, scenarzystka i producentka filmu. Dodaje także: - Poznałyśmy się z Magdą Witkiewicz kilka lat temu, przy okazji premiery mojej pierwszej powieści i od tego czasu utrzymujemy kontakt. Magda wysłała mi "Uwierz w Mikołaja" zaraz po premierze książki, a ja od razu zobaczyłam w tej powieści potencjał na piękny i ciepły, ale i zabawny film świąteczny. Namówiłam więc Tadeusza Lampkę do kupienia praw do ekranizacji i usiadłam do pisania scenariusza. Cieszę się, że wreszcie zaczynamy zdjęcia!

Premiera kinowa "Uwierz w Mikołaja" planowana jest na 21 października 2022 roku.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj