pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 18 października 2021
  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 3542

Sfinansują projekt ścieżki z Wisły Wielkiej do Strumienia!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Powiat Pszczyński, Powiat Cieszyński, Gmina Pszczyna oraz Gmina Strumień sfinansują wykonanie projektu ciągu pieszo-rowerowego z Wisły Wielkiej do Strumienia. W Starostwie Powiatowym w Pszczynie samorządowcy podpisali umowę, w której zadeklarowali współpracę przy realizacji zadania.

Droga DW 939
Droga DW 939 - tu powstanie ścieżka rowerowa Wisła Wielka - Strumień · fot. powiat


W sali sesyjnej starostwa włodarze czterech samorządów zawarli umowę, w której zadeklarowali wspólne sfinansowanie projektu bezpiecznego ciągu pieszo-rowerowego z Wisły Wielkiej do Strumienia. Podpisy na dokumencie złożyli: starosta pszczyński Barbara Bandoła, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły, członkowie Zarządu Powiatu Cieszyńskiego: Jan Poloczek oraz Marcin Ślęk, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Kosztorys zadania opiewa na 540 tys. zł. Powiat Pszczyński oraz Gmina Pszczyna zadeklarowały po 135 tys. zł, Gmina Strumień - 220 tys. zł, natomiast Powiat Cieszyński - 50 tys. zł. Środki zostaną przekazane Województwu Śląskiemu w latach 2022 i 2023 w formie pomocy finansowej. Następnie Województwo Śląskie zawrze z Powiatem Pszczyńskim stosowne porozumienie o powierzenie realizacji zadania na drogach wojewódzkich.

ścieżka rowerowa Wisła Wielka - Strumień, podpisanie umowy, współpraca, projekt
W Starostwie Powiatowym w Pszczynie samorządowcy podpisali umowę, w której zadeklarowali współpracę przy realizacji projektu - 18.10.2021 · fot. powiat


- To bardzo ważne zadanie. DW 939 to niebezpieczna trasa o dużym nasileniu ruchu samochodowego. Korzysta z niej wielu rowerzystów i piesi. Ścieżka połączy dwa miasta - Pszczynę i Strumień oraz dwa powiaty - pszczyński i cieszyński. Dziękuję samorządowcom, bo współpraca zawsze ma dużą wartość i pozwala łatwiej zaspokajać potrzeby naszych mieszkańców. Cieszę się, że sąsiednie samorządy są otwarte na taką współpracę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- To bardzo istotna inwestycja. Tym bardziej, że obecnie gmina Pszczyna buduje ścieżkę rowerową łączącą Pszczynę z Wisłą Wielką. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w rozbudowę sieci ścieżek rowerowych na terenie całej gminy. W sumie przybędzie nam ponad 20 km ciągów pieszo-rowerowych. Oznacza to przede wszystkim większe bezpieczeństwo rowerzystów. Pamiętajmy również, że im większy ruch rowerowy, tym mniej samochodów. Fragment łączący Wisłę Wielką ze Strumieniem doskonale wkomponuje się w naszą koncepcję - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zadanie zostało zakwalifikowane do Programu WID 2021+. Program dotyczy zadań na drogach wojewódzkich, współfinansowanych przez samorządy gminne i powiatowe. Dokumentacja projektowa ma powstać w latach 2022-23. Następnie samorządowcy będą starać się pozyskać z programu WID+ ok. połowę środków na budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Planowane jest wybudowanie ok. 5,3 km ciągu pieszo-rowerowego z Wisły Wielkiej od skrzyżowania z ul. Brzozową (do tego miejsca powstanie ścieżka wybudowana przez Gminę Pszczyna) do mostu na Wiśle w Strumieniu (do ul. Bielskiej). Parametry techniczne ciągu uzgodnione zostaną z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj