pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 27 października 2021
  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 4787

Gmina Goczałkowice chce przejąć i wyremontować dworzec

Dworzec przy ul. Szkolnej w Goczałkowicach-Zdroju, jak i teren wokół budynku to własność PKP. Od kilku lat gmina chce przejąć obiekt, by go wyremontować.

Dworzec Goczałkowice ul. Szkolna
Dworzec w Goczałkowicach przy ul. Szkolnej · fot. Gabriela Placha


W 2016 r. Rada Gminy przyjęła uchwałę, by podjąć działania w sprawie nieodpłatnego nabycia nieruchomości. Cała procedura przejęcia dworca przez gminę póki co jest jednak wstrzymana ze względu na przebudowę linii kolejowej.

- Często pytacie Państwo w mediach społecznościowych o przyszłość budynku dworca PKP przy ul. Szkolnej Już kilka razy odnosiłam się do tej sprawy. Widzę, że budzi ona duże zainteresowanie, dlatego przypomnę, że dążę do tego, by gmina przejęła obiekt i go zagospodarowała. Mamy doświadczenie w tej kwestii, o czym świadczy piękny Stary Dworzec, który budzi zachwyt i jest jedną z wizytówek naszej gminy. Obiekt udało się odnowić dopiero po jego przejęciu od PKP, kiedy zostaliśmy jego właścicielem. Podobnie jest w przypadku budynku dworca przy ul. Szkolnej. Jako gmina nie możemy wykonać tam żadnych prac. Przyczyna jest prosta - nie jest on naszą własnością. Bardzo chciałabym przyspieszyć postępowanie związane z przejęciem obiektu, ponieważ jest on w złym stanie. Jednak nie jest to proste - wyjaśnia wójt Gabriela Placha.

Rozmowy z PKP trwają.

- Konieczne jest m.in. przeprowadzenie podziału geodezyjnego działek, które umożliwi zbycie nieruchomości. Procedura jest jednak wstrzymana ze względu na toczącą się inwestycję kolejową, prowadzoną przez PKP PLK. Na chwilę obecną trudno powiedzieć, kiedy dokładnie się zakończy. Chcę, by dworzec przy ul. Szkolnej służył mieszkańcom naszej gminy. Dążę do tego, aby był to kolejny obiekt, którym będziemy mogli się chwalić. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, żeby dopełnić wszelkich wymaganych prawem formalności. To niezależne od nas - wyjaśnia wójt.

- Pewnym pocieszeniem może być fakt, iż na przejęcie dworca w Zdroju też długo czekaliśmy - prawie 10 lat. Dziś wiemy, że było warto - dodaje Gabriela Placha.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.