pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 4 sierpnia 2021
  • 8 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 12916

11 lat temu pytaliśmy czego brakuje w Pszczynie. Co udało się zrobić?

Dokładnie 11 lat temu, 4 sierpnia 2010 roku, opublikowaliśmy na naszym portalu sondę uliczną, w której pytaliśmy mieszkańców o to, czego brakuje im w Pszczynie. Dziś wracamy do archiwalnego materiału i mówimy "sprawdzamy"!

sonda
Sondę uliczną zrealizowaliśmy w 2010 roku · fot. pless.pl


- No jak się poruszać po mieście? Przecież Pszczyna jest rozległa, to nie są blokowiska - już na wstępie sondy ulicznej jedna z rozmówczyń zwróciła uwagę na problem braku komunikacji miejskiej. Od kilku lat temat ten jest już załatwiony, gdyż władze powiatu pszczyńskiego i gminy Pszczyna zadbały o utworzenie komunikacji na terenie naszego regionu.

Wśród najczęściej pojawiających się w sondzie odpowiedzi był brak sali widowiskowej, teatru czy kina z prawdziwego zdarzenia. Co udało się spełnić? Jak na razie żadnego z powyższych postulatów.

Nie ma również centrum handlowego, o które w materiale wideo szczególnie dopominały się młode pszczynianki. Nie powstał także kryty basen. Spełnione zostało natomiast inne życzenie - plac zabaw. Na poczet tego postulatu można zaliczyć m.in. otwarty w tym roku Park Aktywności przy ulicy Bramkowej. Wybudowano również północną obwodnicę Pszczyny, o co wnioskował jeden z respondentów.

O co postulowali jeszcze pszczynianie w 2010 roku? Koniecznie zobaczcie nasz archiwalny materiał wideo!

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.