pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 18 stycznia 2021
  • 19 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5484

[WIDEO] Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

18 stycznia, po zakończeniu wspólnych ferii, najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. Powrót dzieci do szkół wiąże się z wieloma skrajnymi emocjami. Placówki w miarę możliwości przygotowały się do realizacji programu nauczania w warunkach reżimu sanitarnego. Dziś rano odwiedziliśmy z kamerą Szkołę Podstawową nr 1 im. Książąt Pszczyńskich.Po kolejnej dość długiej przerwie do nauki stacjonarnej wrócili najmłodsi uczniowie. Jak na razie na lekcje w tradycyjnej formie będą uczęszczały dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz I-III szkół podstawowych specjalnych. Na terenie gminy Pszczyna w osiemnastu placówkach uczy się 1817 uczniów. Starsze roczniki kontynuują od dziś naukę zdalną.

Szkoły ponownie będą funkcjonowały w oparciu o rygory sanitarne, aby zminimalizować ryzyko zachorowań i rozprzestrzeniania się wirusa. Oznacza to m.in. konieczność ograniczania kontaktów pomiędzy poszczególnymi klasami, specjalne rozplanowanie lekcji oraz przerw, a także zachowanie dystansu pomiędzy nauczycielami czy zwiększenie użycia środków odkażających. O wdrożonym reżimie i bieżącej sytuacji opowiedział nam dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie, Witold Wiktorczyk.

- Nasze placówki zostały przygotowane do ponownego przyjęcia uczniów. Dyrektorzy zadbali o to, żeby dostosować szkoły do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Prosimy rodziców i opiekunów, aby śledzili informacje publikowane w dziennikach elektronicznych, które na bieżąco są aktualizowane - mówi z kolei burmistrz Dariusz Skrobol.

Rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele nie kryją radości z powrotu swoich najmłodszych pociech w mury szkolne. Cieszą się również dzieci, choć przedłużająca się od miesięcy niepewność i przerwy w nauczaniu stacjonarnym są dla nich dużym obciążeniem psychicznym. Niemniej wszyscy mają nadzieję, że nauka stacjonarna potrwa jak najdłużej. Dyrektor szkoły, Witold Wiktorczyk, apeluje do rodziców o stosowanie się do zaleceń oraz obostrzeń, aby umożliwić dzieciom rozwój społeczny oraz naukę we względnie normalnych warunkach. Ubolewa również nad tym, że nauczyciele i personel szkolny nie stanowią jednej z grup, które będą zaszczepione przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności. Jego zdaniem szybkie zaszczepienie nauczycieli mogłoby poprawić sytuację szkół i dzieci w najbliższej przyszłości.

Ela, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj