Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 22 września 2020
  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 9829

Na terenie powiatu powstanie lądowisko dla małych samolotów?

Czy na terenie powiatu pszczyńskiego powstanie lądowisko dla małych samolotów? Mała Polska Flota Powietrzna kreśli wizję budowy sieci lotnisk i lądowisk na Śląsku.

Spotkanie ws. planów budowy sieci lotnisk
Spotkanie przedstawicieli Małej Polskiej Floty Powietrznej z Zarządem Powiatu Pszczyńskiego · fot. Powiat


Przedstawiciele Małej Polskiej Floty Powietrznej wizję rozwoju sieci małych lotnisk i lądowisk dla lekkich samolotów, wiatrakowców i śmigłowców przedstawiają włodarzom śląskich samorządów. Temat omówili m.in. podczas spotkania z Zarządem Powiatu Pszczyńskiego. - Nad nami jest wielopoziomowa autostrada, która nie wymaga napraw. Od kilkunastu lat promujemy ideę budowy lotnisk i lądowisk na Śląsku, umożliwiającej nowoczesny, oszczędny czasowo transport dla zainteresowanych osób. Dla samorządów byłaby to szansa na pozyskanie inwestorów - mówił Wojciech Lempart z Małej Polskiej Floty Powietrznej.

Lądowiska byłyby trawiaste, a więc stosunkowo tanie. Na realizację przedsięwzięcia planowane jest pozyskanie środków Śląskiego Funduszu Rozwoju.

Sieć lądowisk byłaby wykorzystywana przede wszystkim dla potrzeb przedsiębiorców, ale również turystyki oraz do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ mogłyby z niej korzystać służby ratownicze - strażacy, policjanci, służby medyczne i leśne. Przedstawiciele Małej Polskiej Floty Powietrznej wskazywali, że pod względem liczby lądowisk Polska jest daleko w tyle w stosunku do innych europejskich krajów - w naszym kraju na jedno lądowisko przypada ok. 900 tys. mieszkańców, podczas gdy w innych krajach - 100 tys.

Beata Znamirowska-Soczawa, prezes Małej Polskiej Floty Powietrznej zwracała uwagę, że utworzenie sieci lądowisk rozszerzy możliwość edukacji młodzieży i osób dorosłych w zakresie pilotażu i obsługi ultralekkich maszyn latających i dronów. Szkolenia dla operatorów dronów cieszą się obecnie olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ są to urządzenia szeroko wykorzystywane do zapewniania bezpieczeństwa i w działalności gospodarczej.

- To ciekawa, prorozwojowa koncepcja w zakresie rozwoju gospodarczego regionu. Z uwagą będziemy śledzić dążenia Małej Polskiej Floty Powietrznej do realizacji sieci małych lotnisk i lądowisk na Śląsku - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.