Gorące tematy

  • 27 sierpnia 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 15991

W szpitalu powstanie Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej

W październiku na pierwszym piętrze Szpitala Powiatowego w Pszczynie rozpocznie działalność Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej, który otoczy opieką 80 niesamodzielnych, wymagających rehabilitacji osób. Wszystko dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej w wysokości ponad 1,2 mln zł.

Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej · fot. Powiat


Na potrzeby projektu zaadaptowana została połowa pierwszego piętra Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Za 220 tys. zł odnowiono tu podłogi, ściany, drzwi i łazienki. - Remont wpłynął na podwyższenie standardu w tej części szpitala. Teraz za ok. 100 tys. zł zakupimy wyposażenie pomieszczeń oraz sprzęt do rehabilitacji. Prace remontowe i zakupy sfinansujemy z dofinansowania z Unii Europejskiej i to wszystko z nami zostanie po zakończeniu realizacji projektu - podkreśla Janusz Kasza, prezes Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej to nowa oferta usług zdrowotnych dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz okolicznych miejscowości. - Zmieniliśmy charakter pomieszczeń - z typowo szpitalnych, na bardziej otwarte, przyjazne. Czyli bezpieczeństwo jak w szpitalu, a warunki, jak w domu. Taki będzie właśnie Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej, gdzie pacjenci bezpośrednio po leczeniu szpitalnym lub w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od jego zakończenia dzięki opiece i rehabilitacji będą poprawiać swój stan zdrowia do tego stopnia, by móc samodzielnie funkcjonować w warunkach domowych - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiego szpitala i dodaje, że tego typu działalności opiekuńczej w szpitalu do tej pory nie było.

Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej
Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej · fot. Powiat


DDOM zapewni opiekę medyczną i rehabilitację przede wszystkim osobom starszym, niesamodzielnym, wykluczonym społecznie, potrzebującym. Będą mogli tu pracować nad samodzielnością życiową, przygotować się do życia z niepełnosprawnością.

- Ten projekt da dużą korzyść pacjentom, którzy otrzymując wypis ze szpitala, nie zakończyli procesu leczenia i nadal wymagają opieki i rehabilitacji - podkreśla dyrektor Leśniewski.

Obecnie trwa rekrutacja pracowników do zespołu terapeutycznego - poszukiwani są m.in. fizjoterapeuci, rehabilitanci, terapeuci czy psychologowie. Nabór pacjentów ruszy już we wrześniu. W jednym czasie z bezpłatnego pobytu w DDOM-ie będzie mogło korzystać 20 osób, które otrzymają opiekę, terapię i wyżywienie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Podczas dwóch lat realizacji projektu wsparciem w DDOM-ie objętych zostanie łącznie 80 osób.

Centrum Przedsiębiorczości, spółka prowadząca Szpital Powiatowy w Pszczynie, na realizację projektu pozyskała ponad 1,2 mln zł z Unii Europejskiej. To ponad 90% wartości całego projektu (1,3 mln zł). Wkład własny w wysokości ok. 100 tys. zł zabezpieczy powiat pszczyński.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Szpital Powiatowy w Pszczynie, tel. 32 214 83 00.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj