pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 10 kwietnia 2020
  • 11 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11502

Spod ich igieł wyszło sześć tysięcy maseczek - grupa Pomoc dla Szpitali

Połączyły siły w Internecie, aby w zakątku swoich domów szyć maseczki i fartuchy ochronne. Pomoc dla Szpitali to jedna z grup działających na terenie powiatu pszczyńskiego, która zaangażowała się w niesienie pomocy placówkom medycznym.

Grupa Pomoc dla Szpitali
Kobiety z grupy Pomoc dla Szpitali · fot. Pomoc dla Szpitali / powiat


16 marca w mediach społecznościowym zawiązała się grupa Pomoc dla Szpitali, którą tworzą przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz okolic. Na początku grupa składała się z 10 osób, obecnie zrzesza 70 kobiet oraz mężczyzn. - Panie szyją i wykrawają, a panowie angażują się w pomoc przy transporcie materiałów i maseczek - mówi Anna Skrobol, pomysłodawczyni i założycielka grupy Pomoc dla Szpitali.

Wraz ze zwiększaniem się ilości chętnych do pomocy, Anna Gotz i Joanna Ziebiura dołączyły do grona koordynatorek internetowej grupy. Do zespołu może należeć każdy, kto chce i potrafi pomóc. - Nie chcemy siedzieć bezczynnie w domu. Chcemy wesprzeć służby medyczne. Jak pomóc? Szycie maseczek - dla tych, którzy mają maszynę. Wykroje - dla tych, którzy szyć nie potrafią, a pomóc chcą - czytamy w opisie grupy na portalu społecznościowym.

Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali
Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali · fot. grupa Pomoc dla Szpitali


Mieszkanki szyją kolorowe maseczki wielokrotnego użytku z materiałów przekazywanych przez darczyńców. Część z nich trafiła do Szpitala Powiatowego i Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie. - Przekazaliśmy już około 6 tysięcy maseczek, które zostały rozdane do różnych służb i instytucji medycznych. Spod naszej igły wyszło już także kilkaset fartuchów ochronnych - informuje Anna Skrobol.

- Cieszę się, że mamy mieszkańców, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków, tak chętnie i bezinteresownie angażują się w pomoc. Powiat pszczyński to powiat ludzi aktywnych o wielkich sercach - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Jednocześnie dziękuje wszystkim osobom z terenu powiatu, które szyją maseczki i fartuchy, przekazują przyłbice, organizują zbiórki środków ochronnych i higienicznych, a także przedsiębiorcom, którzy angażują się w pomoc dla służb medycznych.

Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali
Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali · fot. grupa Pomoc dla Szpitali


Grupa "Pomoc dla Szpitali": www.facebook.com/groups/141740867201597

Kontakt dla osób i firm, które chciałyby przekazać materiały (bawełna 100%) do szycia maseczek i fartuchów: tel. 691 288 191.

Koordynatorki grupy na portalu zrzutka.pl zorganizowały zbiórkę na szpital w Tychach, z której środki zostaną przekazane na zakup podstawowych środków ochrony indywidualnej. Link do prowadzonej zbiórki: zrzutka.pl/spzmn5

Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali
Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali · fot. grupa Pomoc dla Szpitali


Cały czas trwa także zbiórka środków na zakup środków ochrony indywidualnej: maseczek, gogli, rękawiczek, kombinezonów, a także niezbędnego sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Darowizny na Szpital Powiatowy w Pszczynie: www.powiat.pszczyna.pl/wiadomosci/6525-mozliwosci-wsparcia-szpitala-powiatowego-w-pszczynie

Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali
Kobiety należące do grupy Pomoc dla Szpitali · fot. grupa Pomoc dla Szpitali


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.