pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 7 kwietnia 2020
  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 17534

Policja interweniowała w kościołach. Za dużo osób uczestniczyło w mszach

W dobie pandemii i obowiązujących nakazów policyjne interwencje nie ominęły również kościołów, gdzie odprawiane są nabożeństwa. Podczas niedzielnych mszy, w dwóch parafiach w powiecie pszczyńskim została przekroczona dopuszczalna ilość osób. Materiały trafiły już do wydziału prewencji celem przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie. Mundurowi skierowali także informację o zaistniałej sytuacji do sanepidu.

W ostatnią niedzielę, w związku z odebranymi informacjami, policjanci skontrolowali w dwóch kościołach liczbę osób uczestniczących w nabożeństwach. Okazało się, że zgromadzonych było więcej niż przewidują aktualnie obowiązujące przepisy. W związku z tym, po zakończonej interwencji, policjanci sporządzili materiały, które posłużą do przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie.

Odpowiednia informacja zostanie również przekazana do sanepidu w celu przeprowadzenia postępowania administracyjnego.

Przypominamy, że obowiązujące ograniczenia dotyczą również udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę (w przypadku pogrzebów - osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy). Ograniczenie obowiązuje do 11 kwietnia 2020 r.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Informacje na temat transmisji z kościołów w gminie Pszczyna znajdziecie tutaj.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.