pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5791

[WIDEO] W czasie epidemii tworzymy powiatową "mapę życzliwości"

- Sytuacja szpitali powiatowych przed epidemią nie była dobra. Teraz w sposób szczególny musimy zabezpieczyć personel szpitala - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.- Bardzo dziękuję za wszystkie inicjatywy związane z pomocą dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wiele grup na terenie powiatu szyje maseczki i fartuchy ochronne, pościel - odbywają się zbiórki środków ochrony osobistej oraz dezynfekcyjnych, wsparcie przekazują lokalni przedsiębiorcy. To one tworzą powiatową "mapę życzliwości" - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Jak przypomina, sytuacja szpitali powiatowych w systemie ochrony zdrowia w Polsce przed epidemią nie była dobra. Dzisiaj wymagają one szczególnej uwagi i wsparcia nas wszystkich.

- W latach 2018 i 2019 przeznaczyliśmy z budżetu powiatu pszczyńskiego 10 mln zł na wsparcie naszej placówki. Były to środki zarówno na zakup sprzętu, remonty oraz bieżącą działalność
- mówi Barbara Bandoła. - Od stycznia tego roku przekazaliśmy już milion zł na bieżącą działalność, pół miliona złotych na sprzęt, a kolejny milion zł zabezpieczyliśmy na zakup wyposażenia i prace remontowe - dodaje. Pomagają także gminy powiatu, przeznaczając środki na zakup sprzętu.

Niezwykle ważna jest pomoc dla lokalnych przedsiębiorców. Samych tylko mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników jest na naszym terenie 11 500. - Czekamy na wejście w życie ustawy o tzw. tarczy antykryzysowej. Zgłosiliśmy już wstępne zapotrzebowanie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na wsparcie dla naszych pracodawców. Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie niezwłocznie po wejściu w życie ustawy uruchomi nabór wniosków na poszczególne instrumenty - dodaje starosta.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.