Gorące tematy

  • 18 marca 2020
  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 16175

Szpital w Pszczynie przygotowuje się na zwiększoną liczbę pacjentów

Wyjątkowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że wszyscy odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe w powiecie postawieni są w stan szczególnej gotowości.Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) w powiecie pszczyńskim jest w stałym kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Tychach, zbiera informacje i koordynuje działania wynikające z bieżącej sytuacji oraz zaleceń organów wojewódzkich.

Ponadto PCZK przekazuje ośrodkom pomocy społecznej informacje o osobach objętych kwarantanną domową, by w razie potrzeby można było je zaopatrzyć w żywność. - W ciągu najbliższych godzin liczba osób objętych kwarantanną będzie rosła. Z zagranicy wracają do kraju kolejne osoby i wszystkie muszą zostać poddane kwarantannie - informuje starosta Barbara Bandoła.

Powiat pszczyński w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym organizuje także obiekt przeznaczony na kwarantannę zbiorową, by mogły tu trafić osoby, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny w domu.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przygotowania w szpitalu

Szpital Powiatowy w Pszczynie przygotowuje się na zwiększoną liczbę pacjentów związaną z faktem przekwalifikowania części placówek na zakaźne. Część pacjentów m.in. ze szpitala w Tychach już przewieziono do Pszczyny.

- Kończymy porządkowanie nieużytkowanych do tej pory 7. i 8. piętra budynku szpitala. Chcemy przygotowywać te pomieszczenia do ewentualnego wykorzystania. W tych działaniach bardzo pomagają nam wolontariusze. Również na pomoc strażaków-ochotników zawsze możemy liczyć - podkreśla Barbara Bandoła.

Ważne jest stosowanie się do zaleceń inspekcji sanitarnej, ograniczenie kontaktu z innymi osobami i przestrzeganie zasad higieny.

- Bardzo mobilizują się ośrodki pomocy społecznej w gminach, angażują strażaków. To ważne, byśmy byli solidarni i pomagali teraz samotnym i słabszym, którzy bezwzględnie nie powinni wychodzić z domów. Dziękuję wszystkim za dyscyplinę, za to, że zostajecie Państwo w domach i do minimum ograniczacie wyjścia. To dowód ogromnej odpowiedzialności mieszkańców powiatu pszczyńskiego - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Grupa ratownicza HKR Pszczyna - społeczna organizacja ratownicza, działająca w strukturach ZHP, wprowadziła całodobowy dyżur i oferuje pomoc osobom starszym i potrzebującym, które nie powinny wychodzić z domu. Numer kontaktowy: 533 230 201. Więcej informacji tutaj.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj