Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 16 marca 2020
  • wyświetleń: 9066

[FOTO] Sklepy, apteki i lokale wprowadziły środki ostrożności

Nie tylko urzędy, ale również apteki, piekarnie oraz niektóre sklepy spożywcze wprowadziły środki bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przed tymi miejscami częstokroć ustawiają się kolejki, jednak nie z powodu dużego zainteresowania zakupami. Chodzi o ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach.

Środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscach sprzedaży - 16.03.2020
Środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscach sprzedaży - 16.03.2020 · fot. pless.pl


Ograniczenia wprowadziły apteki. W przypadku tych miejsc liczba osób, która może przebywać w środku została ograniczona.

- Uprzejmie prosimy, ze względu na obecną sytuację, aby w aptece przebywały tylko 3 osoby - czytamy w komunikacie na drzwiach apteki przy ul. Piastowskiej.

Środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscach sprzedaży - 16.03.2020
Środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscach sprzedaży - 16.03.2020 · fot. pless.pl


W jednym ze sklepów spożywczych popularnej sieciówki na terenie Pszczyny, by chronić sprzedawców przed zarażeniem, stanowisko kasowe odgrodzono osłoną z pleksy.

koronawirus
Osłona z pleksy w jednym ze sklepów popularnej sieciówki w Pszczynie - 16.03.2020


W tym miejscu, jak zdarza się to również w wielu innych sklepach spożywczych na terenie miasta, nie ma ograniczeń co do liczby osób, które mogą przebywać w lokalu. Także na drzwiach supermarketów, gdzie w jednym czasie może przebywać spora liczba osób, w tym rodzice z małymi dziećmi czy seniorzy, nie znajdujemy żadnych komunikatów, które zarządzałyby ograniczenia dotyczące liczby klientów.
W supermarketach natomiast można spotkać się z plakatami informującymi o zasadach higieny w czasie robienia zakupów. Przypominają one, że gdy wybieramy owoce, warzywa, pieczywo oraz artykuły na wagę, powinniśmy to robić w jednorazowych, foliowych rękawiczkach specjalnie do tego przeznaczonych. Markety obecnie często wdrażają także pakowanie pieczywa.

koronawirus
Komunikat przy wejściu do jednego z supermarketów - 16.03.2020


Ograniczenia wprowadziły też piekarnie. Na drzwiach lokali i na stoiskach możemy znaleźć stosowne komunikaty. Klienci są proszeni, by w pomieszczeniu lub przed ladą znajdowała się tylko jedna osoba.

- Drodzy klienci, ze względów bezpieczeństwa prosimy wchodzić pojedynczo oraz oczekiwać w kolejce przed wejściem do sklepu. Prosimy zachować bezpieczną odległość (1-1,5 metra) - czytamy na drzwiach jednej z piekarni na osiedlu Piastów.

koronawirus
Informacja na drzwiach jednej z piekarń - 16.03.2020


Niektóre z punktów gastronomicznych, które obecnie mogą świadczyć tylko usługi kateringowe i wydawać żywność na wynos lub dowóz, wprowadziły ograniczenia odbioru zamówień. Do lokalu może wejść ograniczona liczba osób. Część punktów gastronomicznych została zamknięta.

koronawirus
Punkty gastronomiczne wprowadziły ograniczenia co do ilości klientów w lokalu - 16.03.2020


Środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscach sprzedaży - 16.03.2020
Niektóre z lokali gastronomicznych, jak pączkarnia na pszczyńskim rynku, zostały zamknięte na czas epidemii - 16.03.2020 · fot. pless.pl


Środki bezpieczeństwa wprowadziła również jedna z popularnych sieci drogerii. Na drzwiach jednej z nich czytamy, że powinniśmy korzystać w miarę możliwości w pierwszej kolejności z kas samoobsługowych i płatności elektronicznych, a także, że należy zachowywać dystans 1 metra od pracowników sklepu i innych klientów. Drogeria prosi także o ograniczenie dotykania produktów na półkach. O rezygnację z zakupów proszeni są klienci z oznakami infekcji lub mający kontakt z osobami zakażonymi i przebywającymi w kwarantannie.

koronawirus
Środki bezpieczeństwa wprowadzają także drogerie - 16.03.2020


Apelujemy, by stosować się do komunikatów, które zamieszczają punkty sprzedaży, żeby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspólnie sprawić, by jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.