Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 27 lutego 2020
  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 12326

Rowerzysta wjechał na DK 1 na czerwonym świetle. Został potrącony

W czwartek, 27 lutego około godziny 18.00 na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Hallera w Pszczynie doszło do potrącenia rowerzysty. Szczęśliwie mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu Hallera i DK-1 w Pszczynie - 27.02.2020
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Hallera z DK1 · fot. Sebastian /Pszczyna i okolice - informacje drogowe


Z relacji naocznego świadka oraz ustaleń policjantów wynika, że 68-letni pszczynianin wjechał jednośladem na czerwonym świetle wprost pod Forda Focusa. Rowerzysta przecinał drogę krajową nr 1 od Jankowic w stronę przejazdu kolejowego. Mężczyzna przejechał dwa pasy prowadzące w stronę Katowic. Potrącił go samochód, który jechał prawym pasem ruchu w stronę Bielska-Białej. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Potrącony rowerzysta został zabrany do szpitala na badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za swoje zachowanie (przejazd na czerwonym świetle) został ukarany mandatem karnym.

Należy zwrócić uwagę, że przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Hallera funkcjonuje przejście podziemne przeznaczone dla pieszych i rowerzystów.

BM, sid, ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.