pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 2 października 2019
  • 6 października 2019
  • wyświetleń: 7016

[FOTO] Wyborcze banery ograniczają widoczność na drodze

Kampania wyborcza trwa od kilku tygodni. Kandydaci uczestniczą w różnych wydarzeniach, promują się w mediach społecznościowych, a także rozwieszają plakaty i banery wyborcze. Te ostatnie nie zawsze spotykają się jednak z pochwałą. Mieszkańcy apelują do kandydatów o usunięcie lub przeniesienie tych reklam zewnętrznych, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Plakaty wyborcze bezpieczeństwo
Wyborcze banery ograniczają widoczność na drodze w Suszcu · fot. Suszczanin


Jeden z naszych czytelników mieszkający w Suszcu zauważa, że problem występuje m. in. na jednym ze skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 935. - Samochody wyprzedzają na skrzyżowaniu i nic nie widać przy wyjeździe. Trzeba wysunąć samochód 1m na pas ruchu, aby zobaczyć czy coś nie jedzie - zwraca uwagę czytelnik, który przesłał do nas także zdjęcia ilustrujące opisaną sytuację.

Plakaty wyborcze bezpieczeństwo
Wyborcze banery ograniczają widoczność na drodze w Suszcu · fot. Suszczanin


Apel wystosowali również rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. W tym miejscu baner Grzegorza Gaży, kandydata PiS do Sejmu RP, ogranicza widoczność przy przejściu dla pieszych przy studzienickiej szkole. - Przejście znajduje się zaraz za zakrętem, a baner wiszący na barierkach dodatkowo zmniejsza bezpieczeństwo dzieci. Rodzice rozumieją, że trwa kampania wyborcza, jednak kandydaci powinni mieć na uwadze bezpieczeństwo pieszych i kierowców! - zwracają uwagę kandydatowi.

Wyborcze banery ograniczają widoczność na drodze
Wyborcze banery ograniczają widoczność na drodze w Studzienicach · fot. Studzienice - sołectwo gminy Pszczyna


Od czytelniczki otrzymaliśmy także informację o utrudnieniach na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Batalionów Chłopskich w Starej Wsi i Powstańców Śląskich w Czarkowie. Jak pisze, wszystkie kierunki są szczelnie pozasłaniane banerami wyborczymi. Zwłaszcza wyjeżdżając od Czarkowa w lewą stronę nie widać NIC!

Chwilę później dotarł do nas kolejny głos w tej sprawie. - Kilka dni temu o mało nie rozwaliłam swojego samochodu, wyjeżdżając z ulicy Studzienickiej na ulicę Bieruńską (na światła przy DK1). Banery zasłaniają wyjazd na jezdnię, trzeba "na czuja" wjechać na ulicę i ryzykować - alarmuje kolejna mieszkanka naszego powiatu.

Potwierdzają to słowa pana Bartosza, który dodatkowo przesłał do nas fotografię z tego newralgicznego miejsca.

Banery, Studzienicka, Bieruńska
Banery zasłaniające widoczność na ruchliwym skrzyżowaniu ulicy Studzienickiej i Bieruńskiej. · fot. nadesłane przez czytelnika


Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z nami także inna czytelniczka - Te wyborcze plakaty wiszące w dużych ilościach na rondach lub skrzyżowaniach to nonsens. W takim miejscu kierowcy muszą wzmocnić uwagę na ruch pojazdów, a nie patrzeć na nazwiska i zdjęcia wyborczych kandydatów. Jeśli ci kandydaci nie potrafią myśleć logicznie, to niewiele będzie pożytku z ich pracy jako posłów w sejmie.

Jeśli zauważyliście podobne sytuacje w powiecie, podzielcie się z nami swoimi zdjęciami i spostrzeżeniami, wysyłając wiadomość za pomocą serwisu "Wyślij info".

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.