Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 29 sierpnia 2019
  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 9708

[WIDEO] Extra Szymon z Warszowic w programie Dzień Dobry TVN

Szymon Klimza z Warszowic jest sportowcem. Aktywność fizyczna towarzyszyła mu od zawsze. W 2013 roku uległ wypadkowi na nartach. W czasie wykonywania ewolucji wylądował na plecach i połamał kręgosłup. Jego życie z dnia na dzień zmieniło się o 180 stopni. Szymon jeździ teraz na wózku inwalidzkim, ale na treningu nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Zobaczcie wideo przygotowane przez ekipę programu Dzień Dobry TVN.Szymon uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach. W wyniku tego doznał porażenia kończyn dolnych, urazu rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym. Od wypadku minęło już parę lat, w których ciągle się rehabilituje i dzięki temu stał się samodzielny. Poprzez swoją wytrwałość i determinację wrócił do sportu. Jak później się okazało, jest to jedna z lepszych form rehabilitacji.

- Teraz jestem bardzo aktywny sportowo i uprawiam takie dyscypliny jak handbike czyli kolarstwo, monoski to narciarstwo, sitwake czyli wakeboard czy crossfit i wyścigi na wózkach. W poprzednich latach brałem udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym na handbikeu, Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Alpejskim, Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Biegowym, a także Mistrzostwach Polski w Wakeboardzie w kategorii Sitwake, w których to nie raz stanąłem na różnych stopniach podium. Startowałem także w szeregu zawodów crossfitowych m.in. w międzynarodowych Battle of Europe czy Wheelmagedon, czyli przełajowych wyścigach na wózkach inwalidzkich po błocie, piachu czy runie leśnym, w których zająłem pierwsze miejsca - pisze Szymon Klimza.

BM / pless.pl, źródło: TVN

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.