pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6326

[WIDEO] Dawid Godziek na podium Mistrzostw Świata! Zobacz przejazd

Ostatni przystanek sezonu rowerowego Dawid Godziek zakończył wymarzonym rezultatem - brązowym medalem Pucharu Świata podczas Crankworx Whistler w Kanadzie.

Loading...


Zawody stanowiły ostatni przystanek diamentowej serii mistrzostw FMB World Tour, w których Dawid bierze udział zaledwie od kilku miesięcy i z sukcesem prześciga weteranów. Już po pierwszym sezonie startów zawodnik znalazł się w samej czołówce światowego rankingu.

- Tor był naprawdę wymagający i techniczny, a treningi utrudnione przez warunki pogodowe. Mimo wszelkich przeciwności wykonałem zaplanowany przejazd, który dał mi 3. miejsce. Tutaj nie było miejsca na najmniejszy błąd, a każda przeszkoda miała wielkie znaczenie w punktacji. Czas na zasłużony odpoczynek... na rowerze w górach - podsumowuje Dawid.

Dawid Godziek na podium Mistrzostw Świata - 08.2019 · fot. Trevor Linder i Chris Pilling


Dodatkowo, Dawid został wyróżniony spośród zawodników wszystkich dyscyplin jako "Crankworx World Tour Breakthrough Athlete of the Year". Nagroda ta przyznawana jest co roku jednemu zawodnikowi za przełomowe osiągnięcia w pierwszym sezonie startów w serii Crankworx. Nagroda jest dla Dawida zdecydowanie zasłużonym tytułem i świetnym zwieńczeniem sezonu. Zachęcamy do obserwowania kanału Godziek Brothers, gdzie zobaczycie więcej szczegółów i relacji z życia oraz treningów Dawida.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.