Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 30 lipca 2019
  • 31 lipca 2019
  • wyświetleń: 18262

Zawiadomienie do prokuratury na ZM Henryk Kania. Komentarz spółki

Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu ZM Henryk Kania. Dziś pełniący obowiązki prezesa zarządu, Henryk Kania odniósł się do wystosowanych zarzutów.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.
Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.


- Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu ZM Henryk Kania. Sprawa ma związek z ubieganiem się o udzielenie i zwiększenie finansowania dla spółki - poinformował w poniedziałek serwis Bankier.pl

- Złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Mamy podejrzenia odnośnie tego, ze dane przekazane przez spółkę mogły być nierzetelne, co przyczyniło się do pogorszenia sytuacji banku - zacytował rzecznika Alior Banku na swojej stronie Bankier.pl

Tymczasem we wtorek na stronie internetowej spółki opublikowano komentarz dot. informacji "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" o złożeniu wniosku do prokuratury przez Alior Bank przeciwko zarządowi ZM H. Kania S.A. oraz wniosku nadzorcy sądowego o odwołanie zarządu spółki.

Pełniący obowiązki prezesa zarządu, Henryk Kania odniósł się do zarzutów wystosowanych przez bank. Według Kani Alior Bank posiadał dostęp do kont firmy w całym okresie zwiększania finansowania spółki. Bank miał więc pełną wiedzę dotyczącą przepływów finansowych w zakładach.

Według Henryka Kani złożenie wniosku do prokuratury oraz poinformowanie o tym opinii publicznej jest "kontynuacją szkodliwych działań Alior Banku wobec spółki, które swój początek miały już przed otwarciem przez sąd przyspieszonego postępowania układowego". Zdaniem p.o. prezesa zarządu ZM Henryk Kania S.A., działania banku mogły zaszkodzić zarówno samej spółce, jak i wszystkim jej wierzycielom, dlatego firma rozważa podjęcie kroków prawnych względem banku.

Komentarz p.o. prezesa zarządu ZM Henryk Kania S.A.:

Zarzuty Alior Bank S.A. wobec Zarządu ZM Henryk Kania S.A. są irracjonalne, bezpodstawne i szkodliwe. Bank w całym okresie zwiększania finansowania Spółki posiadał dostęp do jej kont, a co za tym idzie miał pełną wiedzę na temat przelewów i przepływów na rachunkach zarówno bankowych, jak i factoringowych. Tym samym posiadał więcej informacji na temat bieżącej działalności finansowej Spółki niż jej Rada Nadzorcza. De facto mógł więc z łatwością zweryfikować dokumenty przekazywane mu przez Zarząd ZM Kania.

Bank miał także możliwość, z której z resztą korzystał w trakcie finansowania, by weryfikować stan zapasów w Spółce. Nie rozumiem więc, wobec kogo Bank kieruje swoje zarzuty.

Trudno nam także zrozumieć cel złożonego wniosku, a zwłaszcza informowania o nim opinii publicznej. W mojej ocenie jest to kontynuacja szkodliwych działań Alior Banku wobec Spółki, które swój początek miały już przed otwarciem przez sąd przyspieszonego postępowania układowego. Jednym z przejawów takiego działania było chociażby w moim przekonaniu bezprawne blokowanie Spółce rachunków, co w efekcie utrudniało prowadzenie jej działalności operacyjnej.

Oceniam, że obecne działania Banku szkodzą nie tylko Spółce, ale także wszystkim jej wierzycielom. Mając na uwadze powyższe oraz dotychczasowe działania Banku, rozważymy podjęcie odpowiednich kroków prawnych wobec Aliora.

Ponadto z posiadanych przez nas informacji wynika, że nadzorca sądowy - wbrew doniesieniom medialnym -nie złożył wniosku o odwołanie zarządu.

Henryk Kania, p.o. Prezesa Zarządu ZM Henryk Kania S.A.

new / pless.pl, źródło: Bankier.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.