Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 30 lipca 2019
  • wyświetleń: 11588

W Łące przy ul. Przybosia znaleziono niebezpieczne substancje

W Łące przy ulicy Przybosia po raz kolejny odkryto niepokojące materiały. W nocy działania w tym miejscu prowadziło pięć zastępów straży pożarnej. Obecnie sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury.

Interwencja straży w Łące. Znaleziono materiały niebezpieczne - 17.04.2018
To już kolejny raz, gdy w Łące przy ulicy Przybosia znaleziono materiały niebezpieczne - zdjęcie archiwalne z 17.04.2018 · fot. KP PSP Pszczyna


Zgłoszenie miało miejsce około godziny 21.00. W trakcie prac prowadzonych koparką na posesji przy ulicy Przybosia doszło do odkrycia substancji w różnych pojemnikach. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z Pszczyny oraz samochód rozpoznania chemicznego z Bielska-Białej. Służby potwierdziły, że w wykopie ziemnym znajdują się różne pojemniki i opakowania.

Miejsce działań zabezpieczono, a materiały trafiły do dalszego rozpoznania, sprawdzenia czy istnieje zagrożenie pod kątem wybuchu substancji niebezpiecznych. W związku z brakiem zagrożenia wybuchem próbki materiału przekazano do badania.

Obecnie miejsce jest zabezpieczone. Prowadzone jest dalsze postępowanie policji pod nadzorem prokuratury.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy w tej okolicy odkopano pojemniki z niezidentyfikowaną substancją. W sierpniu ubiegłego roku zabezpieczono tutaj kilkaset opakowań.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.