Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 6 czerwca 2019
  • 17 czerwca 2019
  • wyświetleń: 16093

[ZDJĘCIA] Przy dworcu kolejowym powstaje centrum przesiadkowe

Zaawansowane są prace związane z budową budynku centrum przesiadkowego. Wykonawca kontynuuje także roboty drogowe. Zobaczcie efekty tych prac.

Budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie - 3.06.2019 · fot. pless.pl


- Obecnie wykonywane są instalacje, w trakcie realizacji jest elewacja z cegły klinkierowej, montowana jest elewacja ze szkła. Wykonawca realizuje także konstrukcję stalową pod instalację z fotowoltaiki - poinformowała Marcela Grzywacz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Pszczynie i dodaje, że kontynuowane są także prace drogowo parkingowe. - Wykonawca buduje parkingi, chodniki i drogi dojazdowe. Rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Sokoła z ul. Kościuszki. Wykonywana jest także nawierzchnia zatoki autobusowej. Parking rowerowy jest już praktycznie gotowy, aktualnie wykańczane jest podłoże.

Budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie - 3.06.2019
Budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie - 3.06.2019 · fot. pless.pl


Przypominamy, że w rejonie dworca powstaje obiekt centrum przesiadkowego z poczekalnią dla podróżnych, punktem obsługi pasażerów oraz ogólnodostępne zaplecze sanitarne. Mieszkańcy powiatu oraz turyści będą mogli przesiadać się tutaj pomiędzy różnymi środkami komunikacji - samochodami, rowerami, autobusami czy pociągami. Obiekty będą wyposażone w elektroniczne rozkłady jazdy oraz tablice informacyjne, a także punkty informacyjne "infobox" dla podróżnych. Ta inwestycja zmieni nie do poznania okolice dworca kolejowego w XIX-wiecznej dzielnicy Pszczyny.

Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą to największa inwestycja w historii powiatu pszczyńskiego, który jako partner wiodący realizuje projekt w partnerstwie z gminą Pszczyna.

Budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie - 3.06.2019
Budowa centrum przesiadkowego w Pszczynie - 3.06.2019 · fot. pless.pl


Część realizowaną przez powiat pszczyński, czyli budowę centrum przesiadkowego oraz prowadzący do niego układ drogowy, powiat pszczyński buduje za 16,9 mln zł. Jednak aż 85% wartości inwestycji to środki pozyskane na ten cel z funduszy europejskich. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur Sp. z o.o. Sp. k. - lider, Firma Budowlana "MAZUR" Sławomir Mazur - partner oraz PB Mazur Sp. z o.o. - partner.

Partner projektu - gmina Pszczyna wykonuje system tras rowerowych o łącznej długości ponad 20 km oraz dwa mniejsze centra przesiadkowe w Wiśle Wielkiej oraz w Piasku.

Wartość całego projektu - to ponad 43,6 mln zł, z czego unijna dotacja wynosi ponad 35,6 mln zł.

loga


BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.