Gorące tematy

  • 3 czerwca 2019
  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 17468

W szpitalu ruszyły poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ

Od poniedziałku, 3 czerwca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie w poradni chirurgicznej finansowanej przez NFZ przyjmowani są pierwsi pacjenci. Od wtorku działalność rozpoczyna poradnia ortopedyczna.

W szpitalu ruszają poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ · fot. Powiat


O uruchomienie w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie poradni specjalistycznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, władze powiatu oraz dyrekcja szpitala starały się od wielu miesięcy. W miniony piątek, 31 maja NFZ podpisał umowy z powiatową spółką, Centrum Przedsiębiorczości, na prowadzenie poradni ortopedycznej oraz chirurgicznej w pszczyńskim szpitalu.

- Z powodu braku poradni specjalistycznych mieszkańcy powiatu pszczyńskiego znaleźli się w trudnej sytuacji. Problemy ze zdjęciem szwów, gipsu, wykonaniem kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego czy kontynuowaniem leczenia mieli zwłaszcza pacjenci, którzy przeszli operacje w szpitalu. Dziękuję dyrekcji Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za zrozumienie potrzeb naszych mieszkańców i wcześniejsze ogłoszenie postępowań na poradnie specjalnie na obszar powiatu pszczyńskiego. To efekt wielu naszych rozmów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Umowa zakłada finansowanie poradni chirurgicznej w wysokości 18.446 zł miesięcznie. Na prowadzenie poradni ortopedycznej NFZ przekaże powiatowej spółce 15.978 zł miesięcznie. Umowy z NFZ na realizację świadczeń w poradniach zostały zawarte do końca października br. Wtedy bowiem przestaną obowiązywać wszystkie umowy na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

W szpitalu ruszają poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ
W szpitalu ruszają poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ · fot. Powiat


Przypomnijmy, że kiedy w lipcu ub. r. Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rokowania w sprawie kontraktu na leczenie w szpitalu w Pszczynie, objęły one wyłącznie leczenie szpitalne w ramach ośmiu oddziałów oraz udzielanie świadczeń w izbie przyjęć. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zaplanował przyznania kontraktu na poradnie specjalistyczne oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, które do czerwca 2018 r. działały w pszczyńskim szpitalu. Co za tym idzie, poradnie nie mogły zostać w szpitalu uruchomione.

Powiat pszczyński ponownie uruchomił i prowadzi szpital od sierpnia 2018 roku i od tego momentu trwają działania zmierzające do rozwijania usług świadczonych w placówce. Powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości wzięła udział w konkursach ogłoszonych przez NFZ w celu zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych. Od 1 lipca w szpitalu będzie można wykonać badania endoskopowe przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii. Od tego dnia będą też wykonywane świadczenia w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Nie został jeszcze rozstrzygnięty konkurs na świadczenia pielęgnacyjno-opiekuńcze w ramach Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Oferta złożona przez powiatową spółkę, została pozytywnie zweryfikowana. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się, czy od lipca ZPO ponownie zostanie uruchomiony w pszczyńskim szpitalu.

W szpitalu ruszają poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ
W szpitalu ruszają poradnie chirurgiczna i ortopedyczna na NFZ · fot. Powiat


Godziny przyjęć w poradni chirurgicznej:
poniedziałek od godz. 9.00 do 13.00
środa od godz. 14.00 do 18.00
piątek od godz. 9.00 do 13.00

Godziny przyjęć w poradni urazowo-ortopedycznej:
wtorek od godz. 9.00 do godz. 14.00
środa od godz. 14.00 do godz. 18.00
czwartek od godz. 9.00 do godz. 14.00

Nr tel. do poradni chirurgicznej oraz poradni urazowo-ortopedycznej: 32 214 83 10 wew. 458 lub 208. Telefon czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki od 7.00 do 15.00, natomiast w środy od 10.00 do 18.00

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj