Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 31 maja 2019
  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 7230

[WIDEO, ZDJĘCIA] Świętujemy 30. rocznicę wyborów czerwcowych ’89 roku

30 lat temu, 4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. To ważne wydarzenie okazało się zwycięstwem Solidarności, drogą do upadku komunizmu oraz źródłem przemian politycznych w Polsce i Środkowo-Wschodniej Europie. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie. W świętowanie tej ważnej rocznicy włączyło się Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Świętujemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów - 4.06.2019 · fot. Powiat


O godz. 12.00 przed Starostwem Powiatowym w Pszczynie ok. 200 osób odśpiewało hymn Polski z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. W śpiewanie włączyli się uczniowie szkół średnich, mieszkańcy oraz pracownicy starostwa.

Od rana Klienci Starostwa Powiatowego mogli poczęstować się "Kawą Wolności". - Gorący napój serwowany jest w kubku, do którego dołączona jest karteczka - wizytówka, przypominająca o ważnych dla Polek i Polaków wartościach: wolności, solidarności, otwartości i obywatelskości - mówi starosta Barbara Bandoła, która zaprosiła kawiarnie z terenu powiatu do włączenia się w tę inicjatywę. W kilkunastu kawiarniach do 11 czerwca serwowana jest "Kawa Wolności" w atrakcyjnej cenie.

Loading...


W LO im. Bolesława Chrobrego wykład pt. "Wybory parlamentarne w Polsce w 1989 r. Ich przebieg i konsekwencje" wygłosił dr hab. prof. UŚ, Kazimierz Miroszewski. W starostwie można oglądać wystawę poświęconą wyborom z 4 czerwca 1989 r.

Główne wydarzenia związane z 30. rocznicą obrad Okrągłego Stołu i wydarzeniami roku 1989 odbywają się w Gdańsku pod nazwą Święta Wolności i Solidarności i są świętem całej Polski Samorządowej. - To w roku ‘89 rzeczywiście i realnie odzyskaliśmy możliwość budowy państwa demokratycznego. To niezwykle ważna data i dlatego chcemy ją uczcić i utrwalać - podkreśla Barbara Bandoła, która wspólnie z samorządowcami z całej Polski bierze udział w rocznicowych obchodach w Gdańsku.

Wystawa poświęcona 30. rocznicy wyborów czerwcowych ’89 · fot. Powiat


Kawiarnie i restauracje, które serwują "Kawę Wolności":
Kawiarnie i restauracje, które będą serwować "Kawę Wolności":
- "Cafe u Telemanna" - Pszczyna, Brama Wybrańców 1,
- "Cafe u Śmieszka" - Pszczyna, Rynek 10,
- "Cug Cafe" - Pszczyna, Plac Dworcowy 1,
- "Cukiernia u Brzęczka", Pszczyna, ul. Piekarska 4, ul. Słoneczna 6
- "Dolce Vita" lodziarnia włoska - Pszczyna, Piwowarska 20 oraz Rynek 16.
- "Karczma Wiejska", Jankowice, ul. Żubrów 112 B,
- "Kawiarnia Weranda", Goczałkowice-Zdrój, ul. Uzdrowiskowa 63,
- "Malwa", Goczałkowice-Zdrój, ul. Uzdrowiskowa 84,
- "MaxiMa" (Hotel Styl 70) - Piasek, Studzienicka 58,
- "Restauracja Kapias" - Goczałkowice-Zdrój, św. Anny 4,
- "Sztamfer Burger Bar"- Pszczyna, Bankowa 1a,
- "Karczma U Richarda", Pszczyna, ul Parkowa 20,
- "Ańcla Cafe" - Pszczyna, Rynek 22.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.