Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 24 maja 2019
  • wyświetleń: 4250

Jest przetarg na budowę ronda na ul. Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W czwartek, 23 maja Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 939 (ul. Cieszyńska) z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie.

rondo
Jest przetarg na budowę ronda na ul. Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec · fot. Powiat


Inwestycja ma polegać na przebudowie istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo z czterema wlotami. W ramach zadania inwestor przewiduje również m.in. korektę skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Sznelowiec, zaprojektowanie skrzyżowania skanalizowanego na prawe skręty oraz korektę geometrii ul. Cieszyńskiej, ciąg pieszy - obustronny chodnik wzdłuż ul. Cieszyńskiej, ciągi rowerowe, dwukierunkowe o szerokości 2 m oraz przebudowę istniejących zjazdów.

Oferty w przetargu można składać do 7 czerwca. Jeżeli nie będzie problemów z wyłonieniem wykonawcy prac, roboty budowlane powinny zakończyć się końcem września 2020 roku.

O przebudowę skrzyżowania ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec na rondo zabiegały władze powiatu pszczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w najbliższych miesiącach zostanie zrealizowana.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.