Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 20 maja 2019
  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 4988

[FOTO, WIDEO] Niepełnosprawni mogą wypożyczyć rowery i sprzęt

Powiat pszczyński uruchomił wypożyczalnię rowerów trójkołowych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczenie roweru i sprzętu jest bezpłatne.

Wypożyczalnia sprzetu dla osób niepełnosprawnych - 20.05.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pierwsza w powiecie pszczyńskim oraz czwarta w województwie śląskim wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych działa przy pszczyńskim Starostwie Powiatowym. Powiat pszczyński pozyskał pięć rowerów rehabilitacyjnych - dwa duże, dwa średnie oraz jeden dziecięcy. Są to rowery trójkołowe, przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, stabilne, wygodne, posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy. Mogą je wypożyczać także seniorzy i każdy, kto ze względów zdrowotnych nie może korzystać z tradycyjnego roweru.

- Dzięki takim rowerom osoby z niepełnosprawnością mogą przełamywać bariery ruchowe, z większą łatwością poruszać się i pracować nad poprawą sprawności fizycznej. Sposób wypożyczenia jest bardzo prosty. Chętni mogą zadzwonić do starostwa i umówić się na termin przekazania roweru. Sprzęt wypożyczany będzie na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Zarówno naszym partnerom, jak i nam zależy na tym, żeby rowery mogło wypożyczyć jak najwięcej osób - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i dodaje, że jeżeli będzie duże zainteresowanie wypożyczaniem rowerów, powiat postara się pozyskać kolejne.

Loading...


Rowery bezpłatnie przekazały: Fundacja Eco Textil oraz Śląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. - Tworzymy takie wypożyczalnie dzięki środkom pozyskanym z działalności związanej z kontenerami na używaną odzież, które mamy na terenie całego Śląska. Wartość jednego roweru wynosi od niespełna 2 tys. zł do 2,5 tys. zł To wypożyczalnia numer cztery na Śląsku, pierwsza w rejonie południowym województwa i bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami - mówił Daniel Kupka, koordynator Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża i podkreśla, że wcześniej rowery przekazywane były na własność osobom z niepełnosprawnościami, ale taka forma nie do końca się sprawdziła. - Niejednokrotnie tylko przez miesiąc - dwa z rowerów korzystano, a później sprzęt nie był już użytkowany. Poprzez wypożyczalnię więcej osób może z rowerów skorzystać - dodał Daniel Kupka.

Razem z rowerami do starostwa trafił także sprzęt rehabilitacyjny - kule, chodziki oraz wózki inwalidzkie.

Rowery i sprzęt rehabilitacyjny można odbierać przy Starostwie Powiatowym, przy ul. 3 Maja 10 w Pszczynie, kontaktując się wcześniej z koordynatorem wypożyczalni, pod numerem telefonu: (32) 449-23-78.

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.