Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 15 maja 2019
  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 18453

[ZDJĘCIA, WIDEO] Majówka Konna z Powstaniami Śląskimi w tle

Majówka Konna w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po centrum Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Podobnie było również w niedzielę, 19 maja.

Zawody w powożeniu zaprzęgami o puchar prezesa śląsko-opolskiego związku hodowców koni w Katowicach, w ramach Majowki Konnej 2019 - 19.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Parada konna na rynku i w parku zamkowym w czasie Majówki Konnej 2019 - 19.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Pokazy sprawności ułanów Szwadronu Ochotniczego 3 Pułku Ułanów Śląskich w czasie Majówki Konnej 2019 - 19.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Od rana w parku zamkowym można było oglądać pierwsze pokazy. W ramach majówki odbył się konkurs powożenia oraz maraton kombinowany. Na chętne dzieci czekała przejażdżka konna, a pozostali mogli przejechać się bryczką.

Majówka konna w Pszczynie - 19.05.2019 · fot. Grzegorz Załucki


Główną część imprezy zaplanowano jednak na niedzielne popołudnie. O godzinie 16.00 przez Rynek przejechała parada konna, której tematem przewodnim były Powstania Śląskie. Następnie uczestnicy udali się do parku, gdzie odbyła się uroczysta dekoracja zawodników startujących w porannych zawodach oraz konkurs zręcznościowy dla jeźdźców. Majówkę zakończył specjalny pokaz.

Loading...

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.