pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 15 kwietnia 2019
  • 20 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 17100

Wielkopiątkowe nabożeństwo z Pszczyny zostało pokazane w TVP 2

W Wielki Piątek na antenie stacji TVP 2 przeprowadzona została bezpośrednia transmisja nabożeństwa z kościoła ewangelickiego w Pszczynie.

Rynek, Pszczyna, kościół ewangelicki, ratusz
Kościół ewangelicki w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Wielki Piątek, pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa, to wyjątkowe święto dla ewangelików. Reformatorzy w śmierci Jezusa na krzyżu, widzieli odkupienie ludzkich grzechów i win (teologia krzyża), podkreślając równocześnie, że Wielki Piątek jest nierozłącznie związany z Wielkanocą. W kościołach odbywają się nabożeństwa z Sakramentem Ołtarza, w wystroju dominuje kolor czarny.

Piątkowe nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 17.00. Poprowadził je ks. proboszcz Mirosław Czyż, wspólnie z Konradem Indeką, studentem teologii. Transmisja z Pszczyny na telewizyjnej "Dwójce" trwała do godziny 18.00.

Co warto zaznaczyć, niedzielne nabożeństwa w pszczyńskim kościele ewangelickim można również obserwować w internecie. Transmisje są prowadzone w serwisie Youtube.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.