pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 16 stycznia 2019
  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4768

Przy szkole podstawowej w Porębie powstanie sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna w Porębie to temat każdego spotkania z mieszkańcami Poręby. Jest to ostania szkoła w gminie, która nie posiada swojej sali gimnastycznej. Sytuacja ma się wkrótce zmienić.

Projekt sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej
Projekt sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Porębie


Inwestycja będzie obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Inwestycja obejmuje również rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Budowa sali gimnastycznej ma zakończyć się 30 września 2020 roku. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989.700 zł, przewidziany koszt inwestycji wynosi blisko 3 mln zł.

- Kilka lat temu przy okazji reorganizacji sieć gminnych szkół podjęliśmy decyzję, że w każdym sołectwie pozostanie szkoła podstawowa. Uczniowie z Poręby nie mieli sali gimnastycznej. To ostatnia placówka zarządzana przez nas, gdzie nie było odpowiedniego zaplecza sportowego. Na szczęście niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie. Gmina Pszczyna pozyskała milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu. Jest to dla nas ogromne wsparcie i odciążenie budżetu. Mając na uwadze ogromne potrzeby inwestowania w rozbudowę i modernizację budynków oświatowych. W ostatnich latach na ten cel przeznaczyliśmy ponad 26 mln zł - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.