Gorące tematy

  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 12680

Szpital Powiatowy w Pszczynie nadal bez poradni specjalistycznych

Utrudniony dostęp do lekarzy-specjalistów; problemy ze zdjęciem szwów, gipsu, wykonaniem kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego czy kontynuowaniem leczenia - z takimi przeszkodami mierzą się na co dzień mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Przyczyną tego stanu rzeczy jest brak poradni specjalistycznych w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Dyrekcja szpitala zapewnia, że podejmuje działania, by sytuacja uległa zmianie, jednak decyzja o otwarciu poradni leży po stronie NFZ-u.

szpital, dializa
Szpital w Pszczynie · fot. pless.pl


Kiedy w lipcu Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rokowania w sprawie kontraktu na leczenie w szpitalu w Pszczynie, objęły one wyłącznie leczenie szpitalne w ramach ośmiu oddziałów oraz udzielanie świadczeń w izbie przyjęć. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zaplanował przyznania kontraktu na poradnie specjalistyczne oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, które do czerwca br. działały w pszczyńskim szpitalu. Co za tym idzie, poradnie nie mogły zostać w szpitalu uruchomione.

Od tego czasu odbyło się wiele spotkań dyrekcji Szpitala Powiatowego w NFZ, a o ogłoszenie konkursu na poradnie specjalistyczne do NFZ zwracał się także Zarząd Powiatu Pszczyńskiego.

- Mamy nadzieję na zrozumienie potrzeb pacjentów przez NFZ. Uzasadnieniem uruchomienia poradni jest sytuacja mieszkańców powiatu pszczyńskiego, którzy mają znacznie utrudniony dostęp do lekarzy-specjalistów. Problem ze zdjęciem szwów, gipsu, wykonaniem kontrolnego zdjęcia rentgenowskiego czy kontynuowaniem leczenia mają zwłaszcza pacjenci, którzy przeszli operacje w szpitalu - mówi Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Leśniewski zapewnia również, że szpital jest w stanie otworzyć poradnie w każdej chwili. Konieczne jest jednak otrzymanie kontraktu na ich prowadzenie. - Szpital planuje uruchomić wiele poradni, jednakże obecnie najpilniejsza jest poradnia ortopedyczna i chirurgiczna. Jesteśmy do nich w pełni przygotowani, czekamy tylko na zielone światło, czyli ogłoszenie NFZ-u o konkursie na poradnie - dodaje dyrektor szpitala.

Do tej pory pojawiły się ogłoszenia konkursowe na gastroskopię, kolonoskopię oraz diagnostykę obrazową. Ich wyników możemy spodziewać się w połowie marca 2019 r. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu na fizjoterapię ambulatoryjną nastąpi końcem marca 2019 r.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj