pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 1 grudnia 2018
  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 21826

Zagroda Żubrów na żywo w programie "Dzień Dobry TVN"

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie odwiedziła ekipa telewizji TVN z Tomaszem Zubilewiczem na czele.

Pokazowa Zagroda Żubrów, TVN
Zagroda Żubrów została pokazana "na żywo" w programie "Dzień Dobry TVN". · fot. UM Pszczyna


Mieliśmy okazję - wraz z głównymi mieszkańcami zagrody - sześcioma żubrami - być gośćmi programu "Dzień dobry TVN", który był emitowany na żywo. Prognozę pogody z tego wyjątkowego miejsca przedstawił, w towarzystwie zwierząt, Tomasz Zubilewicz. Nasze miasto zostało pokazane w programie trzykrotnie pomiędzy godzinami 8.00 a 10.30. Istotnym tematem, oprócz prognozy pogody, była historia żubrów pszczyńskich oraz ich udział w utrzymaniu i rozwoju populacji żubra w Polsce i Europie. Dokładnie rok temu bowiem, dwie panie żubr - Plista II i Pleciuga II - zamieszkujące wówczas Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie wyjechały w podróż do Hiszpanii, w okolice Walencji, celem wzbogacenia puli genowej tamtejszej hodowli, z czego jesteśmy bardzo dumni.Ponieważ ranek był chłodny, w chatce gajowego pszczyńskiej Zagrody przygotowano dla naszych Gości tradycyjne śląskie śniadanie. Było swojsko, domowo i tradycyjnie. Nad przygotowaniem posiłku czuwali prezesi Agencji Rozwoju I Promocji Ziemi Pszczyńskiej Jacek Patyk i Jacek Gałuszka.

Program z Pszczyny poprowadził Tomasz Zubilewicz. Popularny prezenter udostępnił również dwa krótkie filmiki na swoim profilu na facebooku.

Loading...


Loading...

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.