pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 25 listopada 2018
  • 27 listopada 2018
  • wyświetleń: 15925

Mieszkanka Pszczyny z prestiżowym wyróżnieniem dla prawników

Mieszkanka Pszczyny, Beata Bieniek-Wiera otrzymała prestiżowe wyróżnienie podczas tegorocznej edycji konkursu "Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2018.

Beata Bieniek-Wiera
Beata Bieniek-Wiera prestiżowe wyróżnienie odebrała podczas gali w Warszawie. · fot. Beata Bieniek-Wiera, arch. prywatne


Organizatorami konkursu, skierowanego do młodych prawników (poniżej 35 roku życia) było branżowe wydawnictwo Wolters Kluwers oraz Dziennik Gazeta Prawna. Celem jest uhonorowanie tych, którzy bez kompleksów udzielają się w środowisku prawniczym, potrafią łączyć karierę zawodową z pracą naukową, a także znajdują czas na działalność społeczną.

Uroczysta gala "Rising Stars - Prawnicy Liderzy Jutra" odbyła się 15 listopada w Warszawie. Poza czołówką polskich prawników obecni na niej byli także między innymi: Wiceminister Sprawiedliwości, Rzecznik Praw Obywatelskich, sędziowie Sądu Najwyższego oraz prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Beata Bieniek-Wiera zajęła w prestiżowym rankingu szóste miejsce. Sukces mieszkanki Pszczyny jest tym bardziej wyjątkowy, że tytuł "Rising Star - wschodzącej gwiazdy prawa" otrzymała jako jedyny prawnik z województwa śląskiego, a warto dodać, że konkurs przeznaczony jest nie tylko dla prawników pracujących w kancelariach prawniczych, lecz także w firmach i organizacjach.

Beata Bieniek-Wiera
Beata Bieniek-Wiera z nagrodą "Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2018" · fot. Beata Bieniek-Wiera, arch. prywatne


Laureatka ma 34 lata, jest adwokatem oraz najmłodszym wspólnikiem w kancelarii Adwokaci i Radcowie Prawni Izabella Żyglicka i Wspólnicy. Jest absolwentką studiów doktoranckich na kierunku Prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz ukończyła studia podyplomowe "Prawo Karne Skarbowe i Gospodarcze" na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych "Biegły do spraw zapobiegania i wykrywania przestępstw gospodarczych i korupcji" na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.

Jak czytamy na łamach portalu prawo.pl, należącego do wydawnictwa Wolters Kluwers (organizatora konkursu), Beata Bieniek-Wiera jest specjalistką od wielomilionowych, ostrych sporów korporacyjnych i przestępczości gospodarczej oraz komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, doradcą biznesowym i prawnym przedsiębiorców. Utworzyła od podstaw Departament Przestępczości Gospodarczej w jednej z największych kancelarii na Śląsku. Była głównym prawnikiem i głównym koordynatorem zespołu prawników unikalnego w skali kraju wydarzenia, jakim była prywatyzacja jednej z największych spółek węglowych. Reprezentowała spółkę przed domem maklerskim, Ministerstwem Skarbu Państwa, a także Ministerstwem Gospodarki.

Beata Bieniek-Wiera jest twórcą nowego produktu prawnego jakim jest analiza ryzyka i zagrożeń popełniania przestępstw gospodarczych w organizacji oraz platformy internetowej ckprawo.pl, na której można przez internet zamówić i zakupić szkolenie internetowe z jednoczesną zapłatą za nie przez system Payu. Jako członek Ally Law - międzynarodowej sieci kancelarii prawnych na bieżąco śledzi aktualne zmiany na światowym rynku usług prawniczych w zakresie innowacyjnych rozwiązań w biznesie i dla biznesu.

Beata Bieniek-Wiera
Beata Bieniek-Wiera · fot. Beata Bieniek-Wiera, arch. prywatne


Wspólnicy kancelarii rekomendowali ją w sposób następujący: Prawnik od najtrudniejszych spraw w kancelarii, nieraz z kategorii spraw beznadziejnych. I dodali, że większość klientów chciała przejąć ją jako doradcę do swoich spółek.

Obecnie w ramach kancelarii wspiera Fundację Między Niebem a Ziemią, której podstawowym celem statutowym jest udzielanie pomocy rodzicom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, związanej z powstaniem bądź ujawnieniem się chorób zagrażających życiu dzieci.

Oskar Piecuch / pless.pl, źródło: prawo.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.