pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 25 listopada 2018
  • 27 listopada 2018
  • wyświetleń: 11798

Gmina Pszczyna wysyła drony do walki ze smogiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Nie tylko wymiana kotłów na nowoczesne, termomodernizacja budynków czy akcje edukacji ekologicznej. Do końca roku nowym narzędziem do walki ze smogiem będą kontrole z powietrza. Straż Miejska podpisała umowę z firmą, która zajmuje się pobieraniem próbek z drona.

dron, smog
Gmina Pszczyna wysyła drony do walki ze smogiem. · fot. UM Pszczyna


- Chociaż kontrole Straży Miejskiej przynoszą efekty, nie brakuje mieszkańców, którzy wciąż do swoich pieców wrzucają śmieci. Pokazują to ostatnie krajowe raporty. Tego zaakceptować nie możemy. Cieszę się, że wzrasta świadomość naszych mieszkańców, którzy palą świadomie, nie trując siebie i swoich sąsiadów - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, który opowiadał o działaniach podejmowanych przez gminę w walce o czyste powietrze.

Przypomnijmy, że m.in. w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji realizowany jest w Pszczynie program polegający na wymianie starych "kopciuchów" na nowoczesne węglowe lub gazowe, a także termomodernizacji budynków

- Ze swojej strony na poziomie lokalnym robimy wszystko, żeby ze smogiem walczyć. Dopóki jednak nie będzie programów rządowych, o których się tak głośno mówi, zostajemy sami ze swoimi budżetami. W Pszczynie w ostatnim czasie wymieniliśmy ponad 500 źródeł ciepłą, zamontowaliśmy w każdym przedszkolu ponad 100 oczyszczaczy powietrza, przeprowadzaliśmy i będziemy kontynuowali akcje edukacyjne dla naszych mieszkańców - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

dron, smog
Gmina Pszczyna wysyła drony do walki ze smogiem. · fot. UM Pszczyna


Kolejną skuteczną metodą walki o czyste powietrze mają być kontrole z drona. Urządzenie to zaprezentowano w poniedziałek przed siedzibą Straży Miejskiej. Nad podejrzany komin nadleci maszyna, która dokona pomiaru. Jeżeli badanie wykaże, że spalane są śmieci, wówczas strażnicy uruchomią postępowanie.

- Rozpoczynamy kolejne kontrole. Tym razem z użyciem kolejnego narzędzia jakim jest dron. Będziemy przede wszystkim kontrolowali miejsca, które wytypowane zostały na podstawie trzyletnich działań prowadzonych przez nasze Eko Patrole. Mamy sygnały, że nadal w kilku miejscach są palone śmieci. To właśnie tam skierujemy urządzenia - mówi Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej, który poinformował, że dron będzie latał zarówno nad pszczyńskimi osiedlami, jak i sołectwami.

Jak poinformował nas rzecznik Urzędu Miejskiego, Piotr Łapa, usługę realizuje firma Fly & Watch za kwotę 9 tysięcy zł netto.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj